Proč chtít tradiční pálenou střešní tašku i na moderní dům?

Proč chtít tradiční pálenou střešní tašku i na moderní dům?

 

V uplynulých letech se na trhu se stavebními materiály objevila celá řada moderních produktů včetně těch střešních. Ty slibují nejrůznější výhody, zpravidla však především finanční výhodnost. Přesto je však nejen ve střední Evropě stále nejoblíbenějším materiálem pro pokládku střech tradiční pálená střešní krytina. Uživatelé tento typ krytiny volí z mnoha důvodů – obvykle především kvůli výjimečným kvalitativním vlastnostem, dlouhé životnosti a estetice. Opomenout nelze ani až překvapivě široké možnosti ve využití pálené střešní tašky. Připravili jsme pro vás deset hlavních důvodů, proč zvolit právě tradiční pálenou tašku.

1) Pálená taška se skvěle hodí k moderním i historickým budovám

Nespornou výhodou, kterou je třeba zmínit v první řadě, je fakt, že pálené tašky TONDACH je možné na trhu najít ve skutečně široké paletě modelů, jejich povrchových úprav i rozličných barevných provedení. Kombinování těchto jednotlivých faktorů umožňuje i velmi náročnému zákazníkovi vybrat si pro svou střechu tu pravou krytinu, ať už rekonstruuje vesnický domek, střechu historické budovy nebo staví zcela novou moderní novostavbu. Pálená krytina se jednoduše hodí na jakýkoli typ stavby a vyjímá se jak na venkově, tak v centrech metropolí.

2) Fenomén odolnost pálené střešní tašky

Odolnost a mrazuvzdornost pálené střešní tašky je všeobecně známým jevem, přestože se jedná o přírodní materiál. Krytina nemá díky svému složení a jedinečnému způsobu výroby problém odolat nepřízni až skutečně extrémních klimatických podmínek. Mrazuvzdornost jednotlivých šarží a další parametry jsou výrobcem pečlivě testovány v laboratoři.

 

 Posuvná taška Stodo 12 v provedení glazura břidlicově černá

3) Stálobarevnost pálené střešní krytiny

Důslednost v procesu výroby pálené střešní tašky se projevuje i co se týče jejích estetických vlastností. Ani agresivní činitelé, jako je UV záření, kyselé deště a mnoho dalších, nemají vliv na stálobarevnost povrchu pálené tašky, a to zejména u povrchových úprav glazura a engoba.

4) Spolehlivá záruka od výrobce TONDACH

U realizace nové střechy se obvykle nejedná o krátkodobou investici, a proto je vždy dobré mít jistotu záruky na daný materiál. V případě pálené střešní krytiny TONDACH je záruka All Inclusive o délce 33 let, při dodržení správných principů pokládky ale střecha vydrží bez problémů i celé století.

figaro_orez

5) Pálená taška je ekologická ve všech fázích svého životního cyklu

Ekologičnost a zodpovědný přístup k životnímu prostředí jsou další z věcí, na kterou je možné se u pálené střešní tašky spolehnout - pálená střešní krytina je k přírodě šetrná ve všech fázích svého životního cyklu. Hlína, tedy samotná hlavní surovina pro výrobu tašek, i veškeré nanášené směsi pro vytvoření povrchových úprav jsou 100% přírodními materiály. Během dlouhých let na střeše tašky přírodu nijak nezatěžují (například těžkými kovy nebo jinými látkami), jakmile přestanou plnit svou službu, je možné materiál recyklovat.

6) Koupí pálené tašky podporujete lokální výrobu

Poměrně zajímavým faktem kromě toho, že se jedná o čistě přírodní materiál, je to, že surovina pro výrobu tašek pochází přímo z místa, kde k výrobě dochází. V praxi to znamená, že pálená taška vzniká jen několik metrů od místa hliniště.

Výrobních závodů společnosti TONDACH je v České republice hned několik - v Hranicích, Stodu u Plzně nebo Šlapanicích u Brna. Některé z modelů se proto lokálně také jmenují – model Stodo je ze Stodu u Plzně, legendární Brněnka ze Šlapanic u Brna a podobně.

7) Komplexní informace o pálené tašce máte vždy k dispozici i online

Zejména v případě, kdy do něčeho investujeme své finanční prostředky, měli bychom si o daném produktu nebo službě zjistit co nejvíce informací. TONDACH se proto na svém webu a v rámci online katalogu snaží uživateli poskytnout co nejvíce informací, které jsou při výběru té pravé střešní krytiny důležité. Je zde možné získat veškeré podrobnosti stran technických parametrů jednotlivých modelů nebo si prohlédnout designové detaily v rámci bohaté fotogalerie. Přehledný katalog produktů TONDACH tak jistě výrazně usnadní rozhodování o tom, kterou konkrétní variantu krytiny pro stavbu zvolit.

 

 

8) Tradice znamená prověřenou kvalitu

Pálená střešní krytina je jednoduše staletími osvědčovaným stavebním materiálem, na který se spoléhalo několik generací našich předků. Pálená taška je výrobkem, který má obrovskou tradici a i tento fakt je často jedním z důvodů, proč uživatelé nakonec pálenou krytinu volí. 

figaro-engoba-cerna-02

9) Novinky v sortimentu pálených tašek

Pálená taška je sice tradičním výrobkem, přesto TONDACH přichází stále s něčím novým. Snaží se svým zákazníkům průběžně poskytovat novinky v sortimentu – jednou z posledních takových je řada nových systémových fólií TONDACH Fol červené barvy s celou řadou vylepšených parametrů.

Ke změnám k lepšímu došlo například v pevnosti nebo gramáži hydroizolačních fólií a důležitým parametrem je také propustnost vodních par. U fólií TONDACH Tunning Fol je to 0,02 m a u monofólií dokonce 0,15 m, což je vyšší propustnost než u doposud používaných membrán. Nové systémové fólie TONDACH jsou také například opatřeny praktickým rastrováním, které umožňuje snadnější rozměření, překládání a krácení materiálu podle potřeby řemeslníka.

Stodo12_am-cerna_2335

Stodo 12, glazura Amadeus, černá

Další novější záležitostí je elegantní řada glazur Amadeus černé barvy nově na taškách Figaro 11 a Stodo 12. Kouzlo této povrchové úpravy přitom spočívá v tom, že nanesením glazury Amadeus dochází nejen k dalšímu zušlechťování střešní krytiny, ale docílí se také vysoce elegantního designu ve formě lesklého povrchu tašky. Povrch střechy je následně mimořádně hladký a díky kvalitnímu složení glazury s vysokým obsahem křemičitých jílů ve výsledku nabízí bezkonkurenční barevnou stálost. Výslednou kombinací této povrchové úpravy a moderně tvarovaných tašek je výrazná a designem atraktivní střecha, která podtrhne jedinečnost domu.

Figaro_11_am-cerna_2341

Figaro 11, glazura Amadeus, černá

10) Zkušený výrobce krytiny nabízí mnohem více

Díky spojení značek TONDACH a Porotherm, které spadají pod koncern Wienerberger AG, se při svém výběru zákazníci nemusí omezovat pouze na pálenou střešní krytinu, ale nabízí se komplexní řešení pro celou stavbu.
Více informací o aktuálních akcích i novinkách českého výrobce pálené střešní krytiny TONDACH najdete na www.tondach.cz.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Přírodní materiály v interiéru: Hřejivé, krásné a luxusní

Materiály, které jsou přírodní jsou pro nás naprosto zásadní. Od chvíle, co jsme koupili nové bydlení se oprav...

Vyplatí se topit klimatizací? Máme pro vás přehled výhod i nedostatků

To, zda se vyplatí topit klimatizací, závisí na několika faktorech, jako jsou velikost místnosti, počet osob v...

Jak natřít radiátor? Máme pro vás několik užitečných tipů

Drátěný kartáč je na starou barvu opravdu nejlepší. Nám to ukázali, když rodiče potřebovali nabarvit radiátory...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Chystáte rekonstrukci bydlení? Přinášíme 5 tipů, na co byste si měli dávat pozor

Při rekonstrukci bytu jsme dávali důraz na co nejpřírodnější materály, kvůli tomu, abychom doma neměli žádné z...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

<a href="sd">wdd</a> [url=ds]sd[/url] [sds](https://google.com) https://google.com

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Máte pravdu, potvrdili, že se poplatek má týkat jen odběru pod stropem cen.

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Joo je to pro mě super zpráva, když se k nim v podstatě teprve chystám přejít, ale nic m...
Zobrazit všechna témata

Jak uskladnit barvy, lepidla a další stavební hmoty, aby vydržely co nejdéle

Pořídili jste si barvu, silikon, lepidlo či jinou stavební hmotu, a po dokončení práce vám ještě dost materiálu zůstalo? Pokud dodržíte základní pravidla skladování, vydrží vám dlouhé měsíce. Poradíme, na co si...

Sníh a mráz vs. venkovní stínění – na co si dát pozor?

Sněžení a mrazy tu budou ještě chvíli s námi. Pokud používáte venkovní stínění (rolety, nebo žaluzie), měli byste je používat s obezřetností. Pokud se objeví námraza, při stahování či vytahování byste mohli mec...

Byt

Vymačkejte si pomerančovou šťávu – ručně i s elektrickými pomocníky

Čerstvou šťávu z pomeranče nenahradí ani ten nejdražší džus z krabice. Při pasterizaci, konzervaci a výrobě z koncentrátu se totiž řadu zdraví prospěšných látek vytratí. Vlastní příprava čerstvé pomerančové šťá...

Ozvláštněte interiér obkladem z dřevěných lamel či akustických panelů

Dřevo má v moderním interiéru své pevné místo a designéři přichází s novými nápady, jak jej do prostoru zakomponovat. V posledních letech jsou v oblibě obklady z dřevěných lamel, případně předpřipravených akust...

Pojezdová keramická dlažba – před dům i na parkovací stání

Příjezdové cestičky i parkovací stání se nejčastěji řeší pokládkou zámkové dlažby, případně jiným typem betonových dlaždic. Zajímavou alternativou je však keramická dlažba s parametrem pojezdu, která řeší mnoho...

Výbor (předseda) SVJ – pozor na nejčastější prohřešky

Pokud vlastníte byt v bytovém domě, zřejmě se vás týkají záležitosti spojené se sdružením vlastníků jednotek (SVJ). Ať už jste pouhým vlastníkem, nebo rovnou členem výboru, či předsedou, ohlídejte si dodržování...

Dejte sbohem svíčkám z parafínu. Zdraví příliš neprospívají

Také si během zimních měsíců zlepšujete náladu vonnými svíčkami, které do domovů vnáší hřejivou atmosféru a prostor provoní? Pak zbystřete. Většina svíček, ať už vonných, nebo čajových, je vyrobená na bázi para...

Máte kopu knih a nevíte kam s nimi? Pořiďte si elektronickou čtečku

Patříte mezi vášnivé čtenáře a knihy se povalují všude po vašem bytě či domě? Už nemáte kam další a další knihy ukládat? Popřemýšlejte nad pořízením elektronické čtečky knihy, která vám ušetří spoustu místa. Mn...

5 důležitých pravidel pro saunování

Plánujete pořízení domácí sauny, nebo pravidelně navštěvujete některá z wellness center? V obou případech byste měli znát základní pravidla pro saunování, díky kterým dosáhnete maximálního účinku z hlediska zdr...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...