Samolepky na zeď – snadné oživení interiéru

Čas od času se každému obyvateli bytu či domu stane, že zatouží po přeměně prostředí, v němž žije. Té je možno dosáhnout všelijak. Od přestavby nábytku až k nákladným rekonstrukcím, které mnohdy zahrnují i stavební úpravy. Není nutné začít hned uvažovat takto radikálně. Stačí využít trendu, který pronikl do tuzemských domácností – samolepky na zeď.

Nedostatek financí, času i vůle může jakýkoliv nápad na změny v bydlení překazit. Na druhé straně je však proměna vítána, protože podpoří psychiku člověka. Tak jako odborníci doporučují ulevit si od stereotypu například v práci novým uspořádáním složek na pracovní ploše počítače, tak i v rámci bydlení je potřeba vyslyšet signály, že se něco přestává líbit. Samolepky na zeď jsou k dostání v různých formátech, a tak může být výsledek méně i více patrný. Lze je využít nejen na zdi, ale také na nábytek, sklo, zrcadla či podlahu.

Samolepky na zeď jsou moderní dekorace

Samolepky na zeď umožní oživit jakoukoliv místnost, jsou tak velmi neotřelou dekorací, kterou lze taktéž zakrýt nedostatky, s nimiž se daný prostor potýká. Vybledlá malba, zastaralý vzhled či fádnost – to vše mohou samolepky na zeď vyřešit. Navíc oproti jiným způsobům dekorace ve formě váz, keramických postaviček a jiných oblíbených artiklech nejsou lapačem prachu, který mnohdy bývá nejen nevkusný, ale také práci přidělávající.

Existuje nesmírně pestrá škála vzorů, barev a movtivů, mezi kterými je možné samolepky na zeď vybírat. Od jednoduchých geometrických obrazců, po složitější několikadílné výjevy až k velkým fotografiím, které mohou v matné úpravě vypadat jako elegantní obraz.

Aplikace samolepky na zeď není složitá

Samotné lepení nezabere moc času. Stačí se jen nechat vést instrukcemi, které obdržíte k zakoupené samolepce. Nákup se doporučuje provést ve specializovaných obchodech. V poslední době se objevily samolepky pochybného původu, které jsou k dostání opravdu za pakatel, ale mnohdy nedrží na stěně tak, jak by měly, nebo po čase kompletně odpadnou.

Jak tedy postupovat při lepení samolepky na zeď?

1/ Nechte samolepku aklimatizovat alespoň půl hodiny. Pokud jste ji zakoupili smotanou, pak ji položte na rovný povrch, aby měla šanci se sama co nejvíce narovnat.

2/ Povrch zdi je nutné důkladně očistit. Je třeba ho zbavit nečistot, prachu, smítek a mastnoty. Nevhodné jsou také nerovnosti, které je třeba vyřešit například s pomocí smirkového papíru.

3/ Místo, kam chcete samolepku nalepit, si označte tužkou. Přiložte tedy nejprve samolepku na zkoušku a hledejte vhodnou pozici. Až ji najdete, vyznačte si body, které pomohou zachovat zamýšlenou pozici i při lepení samolepky na zeď.

4/ Při lepení postupujte opatrně. Podkladový materiál, na kterém je samolepka umístěna, odstraňujte zároveň s postupným přikládáním samolepky na zvolené místo. Po celou dobu též samolepku uhlazujte. Až odstraníte podkladový papír, vyhlazujte znovu. Jestliže se i tak na samolepce vytvořily bubliny, je možné je propíchnout tenkým špendlíkem. Bublina tak splaskne a po vpichu nezůstanou žádné stopy, které by samolepku jakkoliv hyzdily. 

Samolepky na zeď dokážou dodat interiéru svěží a moderní vzhled. Vždy však vybírejte s rozmyslem, aby se daný motiv do místnosti hodil. Ve výsledku totiž může nevhodně vybraná samolepka působit „jak pěst na oko“.

 Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Výměna oken nikdy nebyla snadnější!

My jsme okna měnili poměrně nedávno a než jsme se dopracovali k firmě která nám je dodá, což byl docela oříšek...

Naplánujte si kuchyni chytře

Dneska už toho jde vymyslet velká spousta. Za sebe bych dala radu hlavně takovou, že by člověk měl sáhnout po ...

Plastová, nebo dřevěná okna?

Podle mého je to čistě na tom, co kdo preferuje. Mě osobně více baví dřevěná okna, také je na baráku máme, ale...

Výměna oken: jaký materiál zvolit?

Tak materiál dost záleží i na preferenci každého z nás, myslím si, že nejdůležitější krok je vybrat správného,...

Jak vyřešit okolí bazénu? Možností je hned několik!

Dobrý den, velmi se mi líbí obrázek s dlažbou kolem bazénu.
S tou šedou. Nemohl byste mi napsat, kde ji sežen...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Taky jsem na tyhle stránky zabrouzdala, ale přišlo mi, že tam natrefuju spíš na takový a...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...
Zobrazit všechna témata

Jak bojovat proti zamlženým zrcadlům v koupelně

Je nepříjemné, když po horké sprše nemůžete použít zrcadlo v koupelně, protože je zamlžené. Mlžení zrcadel je bežným jevem, se kterým se možná setkáváte i vy. A projevuje se i během letního období. Dá se s tím ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Úklidové návyky pro každodenní život, které vám ušetří čas

Každodenní úklid může být časově náročný a vyčerpávající. Přitom stačí několik jednoduchých změn, které vám pomohou udržet domov v čistotě a zároveň vám ušetří drahocenný čas. V následujícím článku vám představ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

5 a 20 tipů, jak zabavit děti během cesty autem na dovolenou

Cestování autem na dovolenou může být pro děti dlouhé a nudné. A to může způsobit neklid a nepohodlí pro všechny. Jak tedy zabavit naše nejmenší, aby cesta ubíhala rychleji a byla příjemnější pro všechny? Připr...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Je vám v noci nesnesitelné horko? Vyměňte peřiny, polštáře i prostěradlo

Letní noci mohou být nesnesitelné, pokud se neustále převalujete, jste spocení a nemůžete usnout. Teplo zkrátka snižuje kvalitu našeho spánku, navíc může ovlivnit náladu a energii během dne. Proto vám poradíme,...