Ušetřit za barevné tonery lze snadno – stačí používat alternativní tonery.

Jak šetřit barevnými tonery a tisknout levněji

Pořídili jste si barevnou tiskárnu a jste nešťastní z toho, jak často musíte pořizovat barevné tonery? Náklady na provoz tiskárny s barevným výstupem jsou vždy vyšší než u černobílých tiskáren, s práškem v kazetách se ale dá celkem snadno šetřit. Máme pro vás jednoduché tipy, které povedou k levnějšímu tisku.

Před černobílým tiskem zkontrolujte nastavení tiskárny

Pokud tisknete především černobílé dokumenty a barevné náplně vám přesto mizí, zkontrolujte nastavení tiskárny. Při běžném černobílém tisku se totiž velmi často spotřebovávají i barevné náplně, které slouží k vyhlazení hran písma nebo tisku vodoznaku.

Většina moderních tiskáren ale umožňuje změnit nastavení tak, aby se při černobílém tisku využívala jen černá barva. Uvidíte, že vám barevné tonery vydrží mnohem déle.

Snižte kvalitu tisku

Pokud nemáte v plánu tisknout fotografie ve vysokém rozlišení, můžete si dovolit snížit kvalitu tisku. Obzvláště v případech, kdy budou dokumenty sloužit jen pro vaši potřebu a nebudete je dále prezentovat, je snížení kvality výstupu namístě.

V nastavení tisku jednoduše tiskárnu přepnete do úsporného režimu. Pokud rádi experimentujete, vyzkoušejte manuální nastavení kontrastu, jasu a sytosti barvy. Alternativní či originální tonery HP, Canon, Epson a dalších výrobců budete šetřit také přepnutím do režimu Print Friendly či Eco Friendly, který je u většiny dnešních přístrojů k dispozici.

Používejte ověřené alternativní tonery

Pokud chcete náklady na barevný tisk výrazně snížit, pořizujte levnější tonery. Kromě těch originálních narazíte na trhu i naalternativní tonery, které jsou zpravidla levnější a umožňují snížení provozních nákladů.

Už dávno neplatí, že by alternativní tonery byly méně kvalitní než originální. Vždy je ale potřeba vybírat produkty od ověřených výrobců, pro které je dlouhodobá životnost a kvalita výstupu na prvním místě. Dobrým příkladem jsoualternativní tonery TOREX, u kterých výrobce garantuje výměnu do 24 hodin při výskytu jakýchkoliv problémů.

Tiskněte více dokumentů najednou

Tiskárna se před každým spuštěním zahřeje a zkalibruje. Při tisku jednoho dokumentu se tak spotřebuje více barevného prášku než při tisku celé tiskové dávky. Zařízení je totiž už připravené a barvu využije jen k samotnému tisku.

Počet tištěných dokumentů má na množství spotřebované barvy vliv především u inkoustových tiskáren, může ale ovlivňovat i ty laserové. Totéž platí při častém vypínání a zapínání přístroje. Mějte na paměti, že barva ubývá i při každém tištění zkušebních dokumentů, čištění či kalibrování. Proto tyto kroky provádějte jen v nezbytných případech.

Jak šetřit barevnými náplněmi? Stačí správně nastavit tiskárnu a pořídit ověřené alternativní tonery, u kterých je kvalita výstupu srovnatelná s originálem.

 Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...