Moderní styl bydlení skvěle propojuje estetiku s funkčností

Moderní styl bydlení skvěle propojuje estetiku s funkčností

Slovo „moderní" nám označuje něco současného či nedávného. Moderní styl bydlení je tedy definován „současnými" trendy, materiály i designem. Vychází ale také z našeho životního stylu, který je často velmi náročný a hektický. Proto od svého bydlení očekáváme především funkčnost, vzdušnost, sofistikovaný vzhled a jednoduchou údržbu s podporou moderního technického vybavení.

Stejně jako ostatní interiérové styly i moderní styl bydlení má více podob. Interiéry mohou být zařízeny levnějšími materiály, například plastem nebo laminem, nebo na straně druhé tradičními, přírodními a samozřejmě nákladnějšími materiály, jako je dřevo, kov, sklo, kámen a kůže. Velmi oblíbené je i nápadité kombinování obou variant. Zajímavou inspiraci pak můžeme najít ve skandinávském interiérovém stylu.

Bez ohledu na původ materiálů je však design nábytku i dalších prvků v tomto stylu vždy velmi čistý, jednoduchý a s rovnými liniemi. Ani dřevěný nábytek zde nepůsobí rustikálně či zdobně. V minimalisticky pojatém interiéru se dokonce nábytek obejde zcela bez úchytek, které jsou nahrazeny systémem zatlačení dvířek.

Moderní styl bydlení: Vzdušnost a propojení prostoru kuchyně a obývacího pokoje

Nejvýraznějším prostorem v moderním interiéru se stává především kuchyně často propojená s jídelnou i obývacím pokojem. Právě vzhled a funkčnost moderních kuchyní, které někdy působí přímo futuristicky, nejlépe vystihuje obrovský posun ve stylu bydlení oproti minulosti.

Nejžádanějším materiálem k jejich výrobě již není pouze dýha, ale také lamino a lak v různé povrchové úpravě – matné i lesklé a s velkým výběrem barevného provedení. Inteligentní a úsporné spotřebiče jsou samozřejmě vestavné a mezi materiály na pracovní desky se těší oblibě laminát, pravý i umělý kámen, kalené sklo a nerez. Běžné obklady za pracovní deskou se v moderním interiéru nezřídka nahrazují obklady velkoformátovými, skleněnými deskami či kamenem.

V moderním interiéru je časté využití kamene.

Skvělá řešení na míru nejen do malých prostor

Dlouhodobě stoupající cena nemovitostí zvyšuje poptávku po malometrážních bytech v dispozicích 1+kk a 2+kk. Moderní styl bydlení se ale nevelkým prostorám skvěle přizpůsobuje a díky chytrým řešením dokáže vytěžit doslova každý centimetr:

 • Sjednocená podlaha v celé domácnosti bez dveřních prahů vyvolává pocit celistvosti a vzdušnosti. Konkrétní volba podlahové krytiny však záleží čistě na vašich preferencích. Vybírat můžete z široké nabídky podlah dřevěných, laminátových, vinylových, dlažeb, linoleí, kamenných, epoxidových stěrek a dalších.
 • Vestavné skříně až ke stropu působí kompaktně a navíc opticky netříští a nezatěžují prostor, jak se to stává v případě umístění více kusů různorodého nábytku. Vestavné skříně však neslouží pouze k ukládání oblečení a běžných věcí, ale mohou ukrývat i výklopné lůžko nebo pracovní kout.

Vestavná skříň je skvělá i do malých interiérů.

 • Průhledné materiály navozují pocit lehkosti a někdy až neviditelnosti. Vsaďte především na plasty a tvrzené sklo na jídelním stole, malých odkládacích stolcích i židlích. 

Tip: Designová židle s příznačným názvem Louis Ghost (v překl. Duch) vyrobená z průhledného a barevného polykarbonátového plastu ve stylu Ludvíka XV., navržená designérem Philippem Starckem.

 • Závěsný a mobilní nábytek na kolečkách je praktický a současně usnadňuje úklid.
 • Skryté zárubně a posuvné interiérové i skříňové dveře vynikají čistým designem a úsporou prostoru, stejně jako variabilní příčky, tzv. zástěny z mléčného skla nebo dřevěných panelů.

Příjemného a nadčasového interiéru dosáhneme také díky klidnému neutrálnímu základu v barvě bílé, béžové, hnědé nebo šedé. Pokud si však přejete výraznou výmalbu, obklad z kamene, tapetu, fototapetu či fototapetu s 3D prostorovým efektem, volte ji raději jen na jednu stěnu. Nemusíte se obávat, že vaše bydlení tak bude studené nebo fádní, a to díky doplňkům.

Moderní styl bydlení se bez doplňků a dekorací neobejde

V moderním stylu bydlení hraje velmi důležitou roli osvětlení, které dokáže podtrhnout jedinečnou atmosféru každé místnosti. Bez obav kombinujte různé druhy svítidel, ať už se jedná o stropní či nástěnná světla, stojací lampy i menší lampičky. Oblíbené je také použití bodových světel zasazených do stropních podhledů. Zapomenout nesmíme ani na trendové LED pásky, kterými zvýrazníme zajímavé prvky interiéru, jako jsou již zmiňované podhledy, niky, schodiště, akvária a jiné.

Ikonická lampa Arco od italských designérů Achilleho a Piera Castiglioni.

Tip: Ikonická lampa Arco od italských designérů Achilleho a Piera Castiglioni.

Další doplňky v moderním stylu:

 • Obrazy s moderním uměním, fotografie, grafiky a plakáty v jednoduchých rámech či pouze na plátně bez rámů
 • Designové nástěnné hodiny, zrcadla, vázy, mísy a svícny
 • Moderní sochy a plastiky
 • Velké květináče s pokojovými rostlinami
 • Kusové koberce, kožešiny nebo kravská kůže
 • Bytový textil – jednoduché prostírání či běhoun na stůl, splývavé závěsy až na zem, žaluzie, závěsové panely, dekorační polštáře, plédy a další.

Doplňky vyžadují zejména otevřené prostory, jako je obývací pokoj.

Moderní styl bydlení: Rádi byste okořenili svůj čistě moderní interiér?

Působivého efektu docílíte využitím výrazného kontrastu. Pro představu můžeme uvést položení luxusního perského koberce či vystavení exotické sochy v minimalisticky pojatém obývacím pokoji. Velmi populární je dále umístění výrazného nábytkového solitéru ze zcela odlišného interiérového stylu. Do moderní a strohé kuchyně z lesklého lamina se například pořídí masivní starožitný stůl a k němu designové židle z plastu. Možností je samozřejmě mnoho, ale vyberte si raději jen jeden zajímavý prvek, který bude prostoru dominovat.

Podívejte se také na další díly z velkého seriálu INTERIÉROVÉ STYLY

Skandinávský styl bydlení

Venkovský styl

Provence styl

Industriální styl

Vintage styl bydlení

Retro styl bydlení

Eklektický styl bydlení

Koloniální styl bydlení

Ekologický styl bydleníDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Přírodní materiály v interiéru: Hřejivé, krásné a luxusní

Materiály, které jsou přírodní jsou pro nás naprosto zásadní. Od chvíle, co jsme koupili nové bydlení se oprav...

Vyplatí se topit klimatizací? Máme pro vás přehled výhod i nedostatků

To, zda se vyplatí topit klimatizací, závisí na několika faktorech, jako jsou velikost místnosti, počet osob v...

Jak natřít radiátor? Máme pro vás několik užitečných tipů

Drátěný kartáč je na starou barvu opravdu nejlepší. Nám to ukázali, když rodiče potřebovali nabarvit radiátory...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Chystáte rekonstrukci bydlení? Přinášíme 5 tipů, na co byste si měli dávat pozor

Při rekonstrukci bytu jsme dávali důraz na co nejpřírodnější materály, kvůli tomu, abychom doma neměli žádné z...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

<a href="sd">wdd</a> [url=ds]sd[/url] [sds](https://google.com) https://google.com

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Máte pravdu, potvrdili, že se poplatek má týkat jen odběru pod stropem cen.

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Joo je to pro mě super zpráva, když se k nim v podstatě teprve chystám přejít, ale nic m...
Zobrazit všechna témata

Jak uskladnit barvy, lepidla a další stavební hmoty, aby vydržely co nejdéle

Pořídili jste si barvu, silikon, lepidlo či jinou stavební hmotu, a po dokončení práce vám ještě dost materiálu zůstalo? Pokud dodržíte základní pravidla skladování, vydrží vám dlouhé měsíce. Poradíme, na co si...

Sníh a mráz vs. venkovní stínění – na co si dát pozor?

Sněžení a mrazy tu budou ještě chvíli s námi. Pokud používáte venkovní stínění (rolety, nebo žaluzie), měli byste je používat s obezřetností. Pokud se objeví námraza, při stahování či vytahování byste mohli mec...

Ozvláštněte interiér obkladem z dřevěných lamel či akustických panelů

Dřevo má v moderním interiéru své pevné místo a designéři přichází s novými nápady, jak jej do prostoru zakomponovat. V posledních letech jsou v oblibě obklady z dřevěných lamel, případně předpřipravených akust...

Pojezdová keramická dlažba – před dům i na parkovací stání

Příjezdové cestičky i parkovací stání se nejčastěji řeší pokládkou zámkové dlažby, případně jiným typem betonových dlaždic. Zajímavou alternativou je však keramická dlažba s parametrem pojezdu, která řeší mnoho...

Výbor (předseda) SVJ – pozor na nejčastější prohřešky

Pokud vlastníte byt v bytovém domě, zřejmě se vás týkají záležitosti spojené se sdružením vlastníků jednotek (SVJ). Ať už jste pouhým vlastníkem, nebo rovnou členem výboru, či předsedou, ohlídejte si dodržování...

Dejte sbohem svíčkám z parafínu. Zdraví příliš neprospívají

Také si během zimních měsíců zlepšujete náladu vonnými svíčkami, které do domovů vnáší hřejivou atmosféru a prostor provoní? Pak zbystřete. Většina svíček, ať už vonných, nebo čajových, je vyrobená na bázi para...

Máte kopu knih a nevíte kam s nimi? Pořiďte si elektronickou čtečku

Patříte mezi vášnivé čtenáře a knihy se povalují všude po vašem bytě či domě? Už nemáte kam další a další knihy ukládat? Popřemýšlejte nad pořízením elektronické čtečky knihy, která vám ušetří spoustu místa. Mn...

5 důležitých pravidel pro saunování

Plánujete pořízení domácí sauny, nebo pravidelně navštěvujete některá z wellness center? V obou případech byste měli znát základní pravidla pro saunování, díky kterým dosáhnete maximálního účinku z hlediska zdr...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...