Dřevěné pracovní desky: sluší tradičním i moderním kuchyním

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Máte rádi pocit tepla a pohody, který do vašeho domova vnáší přírodní materiály? Dřevěné pracovní desky patří mezi nestárnoucí klasiku. A přestože se trendy v interiérovém designu neustále mění, dřevo si své pevné místo drží.

Ať už jde o minimalistickou modernu nebo rustikální šarm, dřevěné desky přinášejí do kuchyní kus přírody. Jsou nejen krásné na pohled, ale také praktické. A při správné údržbě a opatrném zacházení vám budou dělat radost mnoho let. Moderní imitace dřeva jsou věrné, ale opravdovému dřevu se zkrátka nevyrovnají.

Co kus, to originál

Každá dřevěná pracovní deska je originál. Jedinečná textura a barva dřeva dodávají každé kuchyni osobitý vzhled, který nemůže nabídnout žádný jiný materiál. Je to jako byste doma měli kousek umění, které tvořila příroda ruku v ruce s šikovným řemeslníkem.

Čtěte také:

Pět tipů, jak i malou kuchyni proměnit ve velké kuchařské zázemí

Zápach v kuchyni nebo příliš mnoho páry z vaření vyřeší výkonná digestoř

Sklo za kuchyňskou linku podtrhne styl vašeho bydlení

Kromě estetiky je dřevo snadno opravitelný materiál. Škrábance či oděrky, které by na jiném povrchu musely znamenat výměnu, lze u dřeva snadno opravit. Stačí jemné broušení a ošetření – vaše deska bude zase jako nová.

textura přírodního dřeva je nenahraditelná. žádná imitace se jí nevyrovná

Výzvy spojené s dřevěnými deskami

Dřevěné pracovní desky vyžadují více péče než kamenné desky nebo nejrozšířenější laminátové desky. Pravidelné olejování a ošetřování je v podstatě nezbytné, aby si dřevo zachovalo svůj jedinečný charakter a výraznou texturu.

Vliv vlhkosti a teploty může být pro dřevěné desky značnou zkouškou. Bez správné péče může dřevo nabobtnat, deformovat se nebo dokonce prasknout. Důležitá je tedy nejen pravidelná údržba, ale i správné umístění v kuchyni. Proto je důležité, aby montáž provádět spolehlivý řemeslník, který zajistí adekvátní povrchovou úpravu a ošetří všechny hrany.

Dřevěné desky v moderních kuchyních

Dřevěné pracovní desky dokážou vytvořit úchvatný kontrast s moderními materiály, mezi které patří sklo, kov, plast, beton nebo kámen. Toto spojení přináší do moderních kuchyní teplo a přirozenost.

Dřevo může hrát klíčovou roli ve vytváření celkové atmosféry domova. Ať už hledáte cestu k tradičnímu venkovskému stylu nebo směřujete k minimalistickému designu, dřevo přidává pohodu a teplý dotek.

Jak na údržbu dřevěných desek?

Jak jsme zmínili, důležité je hlavně pravidelné olejování a voskování. Ochrání dřevo před poškozením a udržuje jeho krásu. Ano, vyžaduje to čas, ale vaše deska vám za pak bude sloužit mnohem déle.

Při čištění dbejte na používání správné čističů, které neublíží povrchu dřeva. Neagresivní čistící prostředky určené na dřevěné povrchy zabrání nechtěnému poškození. Nepoužívejte ani abrazivní čističe nebo drátěnky, které by mohly narušit povrchovou úpravu.

Je dřevěná deska právě pro vás?

Pokud máte rádi teplo a přírodní vzhled ve svém domově, do dřevěné desky se okamžitě zamilujete. Je ideální pro milovníky tradičního designu s nádechem moderny, kteří si chtějí svůj prostor osobně přizpůsobit.

I pro kutily je dřevo skvělou volbou. V případě drobného poškození si totiž zvládnou dřevěnou desku opravit i sami.

O dřevěnou pracovní desku se musíte starat, sloužit vám ale bude mnoho let

Závěrem: Dřevo v kuchyni – ano, nebo ne?

Shrnuto a podtrženo, dřevěné pracovní desky přinášejí do kuchyně nezaměnitelný charakter a teplou atmosféru.

Dřevo v kuchyni není jen o funkčnosti, ale o vytváření prostoru, kde se cítíme dobře. O prostoru, kde se mísí tradiční s moderním, a kde každý kousek materiálu vypráví svůj vlastní příběh.

Přečtěte si i související články:Diskuse k článku

  • KlaraStrouhalova

    12:14 18. 4. 2024 0
    Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit, a to nejen v kuchyni. Co je podle mě ale nejvíc v plánování nové kuchyně je ergonomické plánování. Myslím si, že to, jak ta kuchyně je uspořádaná má pak vliv na celé její fungování.

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

Korálová barva – jak ji využít v interiérovém designu

Korálová barva přináší do interiérů teplou a svěží atmosféru. Dokůže oživit snad každý prostor. I proto je v posledních letech mezi interiérovými designéry stále oblíbenější. V následujícím článku vám ukážeme, ...