Nejpříjemnější koberce shaggy do moderních domovů

Nejpříjemnější koberce shaggy do moderních domovů

Pryč jsou doby, kdy se z bytů hromadně odstraňovaly koberce jako přežitek a nahrazovaly se trendy plovoucími podlahami. V poslední době nastává opačný efekt a na prkna se znovu pokládají teplé koberce – ať už kusové nebo pokrývající celou podlahu. Koberce shaggy mají tzv. vysoký vlas a při chůzi působí opravdu příjemně. Jen se nehodí na příliš exponovaná místa.


Koberce typu shaggy poznáte na první pohled, protože od běžných se liší dlouhými jemnými vlasy, které mají délku až pět centimetrů. V případě, že si užíváte bosou chůzi nebo posedáváte před televizí na podlaze, je shaggy perfektní volbou.

Co jsou shaggy koberce?

V obchodech s koberci je poznáte na první pohled. Zaujmou strukturou, výškou vlasu, provedením a celkovým vzhledem. Díky délce na vlasu (2,5cm) vynikne textura a barva (případně jejich mix). Vlasy koberce nesměřují jedním směrem, jsou rozprostřeny do všech směrů, takže vzniká lehce chaotický vzhled.
Vyrábí se z různých materiálů, od čehož se odvíjí jejich cena: vlněné, bavlnění i z umělých vlákem. Lze tedy sehnat levnější i dražší, záleží jen na možnostech a požadavích.
Na bosá chodidla působí vskutku příjemně, ovšem velkou nevýhodou je obtížnější čištění.

Jak se od sebe odlišují koberce

Váha vlasu Údaj vyjadřuje váhu všitého vlasu na jeden metr čtvereční. Čím vyšší, tím lepší.
Hustota šití Udává, jak těsně jsou vlákna všita do podkladu. Čím vyšší, tím delší životnost, hezčí vzhled a komfort při chůzi.
Zákruta vlákna Znamená, kolikrát je vlákno otočeno kolem vlastní osy; týká se hlavně koberců s řezaným vlasem. Vyšší číslo je opět znamením kvality.

 

Koberce shaggy slibují luxus

Shaggy skvěle zapadnou do moderního interiéru, kde mohou v neutráních barvách nenápadně zapadnout, případně ve výrazném odstínu či s poutavým vzorem zaujme post do očí bijícího solitéru. Tkají se třemi možnými technologiemi:

 

  • strojně: levná a rychlá metoda, přesto kvalitní. Strojně se tkají sériově vyráběné vzory.
  • tuflování: spadá do střední cenové kategorie, protože výroba je přeci jen o něco náročnější. Útek po útku se vstřeluje do podkladu tuflovací pistolí. Výsledkem jsou působivé plastické vzory.
  • ruční vázání: jedná se samozřejmě o nejdražší variantu. Uzlíky se váží v počtech tří set tisíc až po milion dvě stě padesát tisíc. Není použito lepidlo, protože vše se váže přímo do osnovy. Jako materiál se využívá vlna či hedvábí.

Čištění shaggy koberců

Možným strašákem bývá údržba. Ta se však neliší od jiných typů koberců. Důležitá je pravidelnost a důkladnost. Postačí suché vysávání (dvakrát týdně), při velkém úklidu vyklepání. Vysavač musí mít dostatečný sací výkon, naopak se nedoporučuje používat nástavce s rotačními kartáči, jenž by mohly koberec nenávratně poškodit. Vhodný je nástavec na čalounění, díky němuž se dostanete opravdu do hloubky. Vysávání by mělo probíhat všemi směry.
Hloubkové čištění pak nechte na odbornících přibližně tak často, jako u běžných koberců, tzn. v horizontu dvou let.


Skvrny ze shaggy koberců se dostávají také stejně jako z jakýchkoliv jiných, jen je potřeba postupovat velmi rychle, než se látka dostane do hloubky. Pro čištění pak používejte odpovídající přípravky (týká se to hlavně přírodních materiálů).Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...