Jak nejlépe vyřešit okolí bazénu? Zkuste kamenný koberec

Jak nejlépe vyřešit okolí bazénu? Zkuste kamenný koberec

V přírodě vypadá nejlépe přírodní materiál, o tom není pochyb. Pokud řešíte, co položit na zahradu kolem bazénu a obklady se vám nezamlouvají, pak je ideálním řešením právě kamenný koberec. Použít jej můžete i na chodníky a cestičky, stejně jako podklad pro venkovní posezení. Vysoká odolnost splní i ty nejnáročnější požadavky, navíc elegantní vzhled snadno splyne s prostředím.

 

Kamenný koberec lze pořídit v mnoha barevných variantách, vždy se ale jedná o třísložkovou směs. Kamínky různých velikostí a tužidlo pojí materiál na bázi pryskyřice, jež zajišťuje jak pevnost, tak i propustnost vody a vzduchu.

Kamenný koberec je pěkný i praktický

Lze jej použít jako povrch téměř pro všechny případy – kromě už zmíněných bazénů to mohou být schody, balkony, vjezdy i pergoly. Neocenitelným pomocníkem je v případě rekonstrukcí, neboť se pokládá už na pevný povrch. Už si tedy nemusíte lámat hlavu s vydroleným betonem, neboť i v tomto případě lze položit kamenný koberec bez větších úprav a námahy. Překrýt jím můžete klasickou nebo zámeckou dlažbu, teraso i starší kamenné povrchy.V případě použití kolem bazénu oceníte oblázkový povrch, jenž působí pro chůzi příjemně, i když je vyhřátý od celodenního přímého slunce. Navíc se jedná o bezespárový povrch, což je u bazénu neskonalá výhoda, protože se nebudou mít kde držet nečistoty.

Proč pořídit kamenný koberec

 • odolnost proti velké zátěži (i v případě automobilů) a rozmarům počasí
 • celistvý povrch beze spár
 • mnoho dekorů, které při vzájemné kombinaci vytváří zajímavý vzhled
 • protiskluzový povrch
 • nenáročná údržba a snadné opravy
 • přírodní vzhled zapadne na každé místo
 • vodopropustnost (netvoří se na něm louže)Cena cca od 250kč/m2Aplikace na soudržný i nesoudržný povrch

kameny-koberec-2 

Nesoudržný povrch

V tomto případě je potřeba odstranit všechny odpadávající a volné části, aby se později nerozpadly i s povrchovým kamenným kobercem. Jakmile bude podklad tvořen jen z částí, kterým nehrozí samovolné odpadnutí, ke slovu se dostává nezbytná penetrace. Tak se zabrání přijímání vody a vše bude připraveno na pokládku kamenného koberce.

Soudržný povrch

Nevyžaduje penetraci, jen odstranění nečistot, prachu, mastnoty a drobného nepořádku. Pokud bude podklad tvořen novým betonem, nechte jej raději nějakou dobu vyzrát.

 • pokládka: směs se rozmíchá a vyhlazuje latí

Pozor na přítomnost dilatačních spár: nachází-li se v podkladu, zachovejte je také v koberci. Udělat je tam můžete i v případě, že v podkladu nejsou, rozhodně ničemu neublížíte – zabraňují totiž popraskání.

Minimální výška, při které se stává kamenný koberec plně funkční, je 1cm. Není to mnoho, proto jej lze použít třeba i na potažení sloupků plotu, které tak dostanou zcela novou tvář a vzhled zahrady se snadno sjednotí.

Diskuse k článku

 • Vala

  21:01 9. 4. 2017 0
  Kamenný koberec taky máme. jen sme si ho nechali udělat raději od odborníka. Nám ho udělala šikovná firma presstone. Našli jsme jí na netu úplnou náhodou a povedlo se.
 • tomas222

  13:42 29. 12. 2016 0
  Kamenný koberec máme pod celou pergolou a okolo bazenu. Vypadá to pekne a je to prijemný na chození bosky.

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...