Dětská herna je ráj plný zábavy

Dětská herna je ráj plný zábavy

Jestliže máte děti a jednu místnost navíc, se kterou nevíte co by, pak se jí můžete pokusit společnými silami proměnit v dětský ráj. Děti tak pro sebe budou mít jeden pokoj, ve kterém bude živo a budou se v něm moci vyřádit, ve druhém pak bude místo klidu pro ničím nerušený spánek. 

Dětská ložnice by měla být podobná té dospělácké – hlavním prvkem je kvalitní postel, noční stolek, skříň a třeba knihovnička, případně menší police. Před spaním pak nebudou potomka rozptylovat žádné rušivé elementy. A co ocení děti nejvíce – před spaním nebudou muset odklízet stavebnice a v „práci“ budou moci pokračovat další den.

Dětská herna: místo pro kreativitu i cvičení

Místnost by měla být samozřejmě zřízena ve veselých barvách a mělo by do ní dopadat dostatečné množství přirozeného světla. To ale nejsou jedná dvě kritéria, podle nichž je potřeba se řídit. Zaměřte se na:

  • nábytek: musí odpovídat velikostí a vhodné jsou také oblé rohy, což ale většina vybavení dětských pokojů splňuje. Pořizujte variabilní kousky, které se dají různě sestavovat, protože je tam můžete přizpůsobovat tomu, jak dítě roste. Samozřejmě se nebojte ani barev, které ratolesti milují. V rámci bezpečnosti je vhodné samostatně stojící poličky nebo skříňky připevnit pořádně ke zdi.
  • rozdělení: dětská herna by měla být rozdělena alespoň do tří částí.
  • úložné prostory: dostatek místa pro hračky, knížky a všechny další pomůcky. Lze je vyřešit chytře pomocí krabic, kontejnerů nebo truhlic.

Zóny dětské herny

Sedací část

Tady si potomek může prohlížet knížky, v klidu malovat nebo stavět. Nezapomeňte na více židliček, sedací vaky či malou pohovky i pro případ, že se sejde více kamarádů. Hodí se sem rozkladatelné sofa, kdyby chtěl někdo přespat.4277367290_c58ced99ab (1) 

Kreativní část

Sem patří  tabule, křídy, plastelíny nebo velké archy připevněné na zeď. Pro vystavení výtvorů připravte „věšáky“ kupříkladu v podobě špagátu s kolíčky, využití rozhodně najde i nástěnka. Dobře vybavený výtvarný koutek děti přitáhne více, než počítačové hry.

Prostor pro pohyb

A do třetice je to místo pro pohybové aktivity. Bez nábytku, ovšem se vším potřebným – hrazdou, žebřinami, míčky, houpačkou nebo třeba i lany. Takové místo je skvělé i pro ty děti, které mají problém se špatným držením těla. Pro ty pořiďte i balanční pomůcky. Díky tomu, že tato část přirozeně zapadne do celkového stylu herny, nebudete je muset ke cvičení tolik přemlouvat a budou to brát jako samozřejmost. 

Nezapomeňte ani na správně vybranou podlahu. Ideální je kombinace koberce a pevného povrchu. Na něm se nekymácí stavebnice a také se snadno uklízí. Pro další hry je ale vhodný měkký koberec, na němž děti nenastydnou a také ztlumí případné pády. 

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...