WiFi zásuvky: vytvořte si inteligentní domácnost během chvilky

WiFi zásuvky: vytvořte si inteligentní domácnost během chvilky

Přemýšleli jste nad zautomatizováním své domácnosti, láká vás možnost dálkového ovládání odkudkoliv, ale nechcete investovat velkou sumu do drahého systému pro inteligentní domácnosti? Vyzkoušejte WiFi zásuvky nebo elektronické moduly, které snadno zapojíte a budete moci ovládat konkrétní zařízení prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače. Jak chytré zásuvky fungují a jaké výhody přináší?

WiFi zásuvka pro dálkové ovládání elektroniky

Ovládání elektroniky na dálku pomocí mobilního telefonu nebo počítače je stále žádanější. Kompletní úprava domácnosti na inteligentní je ale náročná technologicky i finančně, proto se využívá jen u novostaveb a moderních nových bytů. Pomocí chytré zásuvky ale můžete svá elektronická zařízení ovládat odkudkoliv.

Jak dálkově ovládaná zásuvka funguje? Jedná se o klasický adaptér, který připojíte do zásuvky a do něj pak zapojíte libovolné elektronické zařízení. WiFi zásuvka v sobě obsahuje WiFi modul, pomocí kterého se připojí k vašemu routeru. Abyste mohli zásuvku na dálkové ovládání používat, musíte tak mít doma připojení k internetu prostřednictvím WiFi. Síť se nastavuje obvykle pomocí aplikace v mobilním telefonu, po spárování se zařízením zadáte heslo vaší bezdrátové sítě, potom už můžete zásuvku ovládat odkudkoliv.

Chytrá zásuvka

Pro jaké zařízení se WiFi zásuvky používají

Chytré zásuvky nachází uplatnění při ovládání celé řady elektronických zařízení. Můžete jej využít pro ovládání bojleru, osvětlení terárií nebo zahradního zavlažování. Jednou zásuvkou můžete spustit i více zařízení, pak byste do adaptéru připojili klasický prodlužovací kabel s větším počtem zásuvek. Pokud byste chtěli ovládat na dálku samostatně větší počet elektronických zařízení, budete muset pořídit více zásuvek. Průměrná cena jedné WiFi zásuvky se pohybuje kolem 500 Kč.

Prodlužovací kabel

Pozor na maximální příkon

Při zapojování elektrických spotřebičů do WiFi zásuvky si dejte pozor na to, abyste nepřekročili maximální povolený příkon. Většinu kvalitních chytrých zásuvek můžete používat pro zařízení až do příkonu přesahujícího 3 000 W, vždy se ale podívejte do technických parametrů. Tato hodnota je pro většinu zařízení v domácnosti dostačující.

Například běžné pračky nebo myčky mají příkon kolem 2 000 W, problém by však nastal v případě, chtěli-li byste oba spotřebiče zapínat jednou WiFi zásuvkou. V takovém případě by došlo k překročení maximálního výkonu a mohlo by dojít ke zničení zásuvky a samozřejmě k vypnutí pojistek, v horším případě k závažnějším problémům. Pro takto výkonné spotřebiče používejte vždy zásuvku samostatně. 

LED pásek pro osvětlení interiéru - jak vybírat

Možnost časového plánování

WiFi zásuvky se ovládají pomocí mobilní aplikace nebo počítačového softwaru a kromě jednoduchého zapínání a vypínání umožňují i komplikovanější nastavení. V prostředí aplikace snadno nastavíte časové plánování, takže se budou spotřebiče spínat v předem nastavené časy. Nastavení časového harmonogramu můžete kdykoliv změnit na dálku, takže je použití mnohem pohodlnější ve srovnání s běžnými mechanickými či elektronickými časovými zásuvkami.

Chytrá domácnost

Na světla používejte WiFi moduly

Některá zařízení nepřipojujeme do zásuvek, jsou přímo navedená na elektroinstalaci domácnosti. To platí především pro osvětlení. Také lustry, ventilátory či jiná elektrozařízení můžete ovládat pomocí WiFi. Za tímto účelem se nepoužívají WiFi zásuvky, ale speciální moduly, které se připojují přímo na vedení před osvětlení nebo jinou elektroniku.

Montáž WiFi modulu provádějte při vypnutých jističích, abyste měli jistotu, že kabely nejsou pod elektrickým napětím. Pokud si v této oblasti příliš nevěříte, raději se obraťte na elektrikáře, který vám WiFi modul nainstaluje během chvilky. 

Chytré dálkově ovládané zásuvky a moduly jsou cenově dostupné a zajistí zvýšení komfortu při ovládání vaší domácnosti. Vyhněte se nákupu levných neznačkových výrobků a dejte přednost zásuvkám od ověřených dodavatelů, které jsou opatřeny platnými certifikáty. Stejně jako u jakéhokoliv jiného elektrického zařízení je bezpečnost na prvním místě.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

V & V Hromosvody: výroba, prodej a montáže hromosvodů, Železný Brod
Ochraňte svůj dům před úderem blesku. Využijte…
Město Dolní Bousov: turisticky atraktivní oblast Českého ráje
Turistika i kulturní a společenské vyžit…
CESCZ s.r.o.: elektromontážní a elektroinstalační práce
Společnost CESCZ má provozovnu v Havlí…

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

5 tipů, jak zútulnit pokoj pro hosty

Také chcete, aby se návštěvy u vás cítily jako doma? Pokud máte samostatný pokoj pro hosty, čtěte dá. Připravili jsme pro vás 5 tipů na jednoduché proměny, díky kterým vytvoříte útulnou atmosféru Ale pozor, při...