Jaké jsou letošní trendy v oblasti koupelen? Kovové doplňky, výrazné barvy a walk-in sprchy

Jaké jsou letošní trendy v oblasti koupelen? Kovové doplňky, výrazné barvy a walk-in sprchy

Už vás omrzela vaše stávající koupelna a přejete si novou, moderní a podle posledních trendů? Letos si můžete vykouzlit velmi aktuální koupelnu během chvilky. Stačí zvolit vhodné doplňky, pořídit pár barevných prvků a máte koupelnu jako z časopisu. Trendy tohoto roku jsou jednoduché – kovové doplňky do koupelny, výrazné barvy a moderní walk-in sprchy.

Detaily a doplňky do koupelny hrají velkou roli

Myslíte si, že modernizace koupelny vás musí stát spoustu peněz, práce a starostí? Není tomu tak! Už jen vhodně zvolené barvy do koupelny či originální doplňky jsou schopny z vaší koupelny udělat místnost k nepoznání. Designéři například často volí výrazná nástěnná či volně stojící zrcadla, která opticky zvětší prostor a navíc tvoří krásný a praktický doplněk koupelny.

Letošním hitem jsou také růžné předměty z kovu. „Vhodným doplňkem pro rok 2016, který povznese vaši koupelnu, jsou velmi trendy kovové materiály. Kromě klasických nerezových doplňků budou pro letošek populární zlaté, ocelové i bronzové prvky, které dodají i jinak obyčejné koupelně luxusní a stylový vzhled," uvedla Radka Prokopová, výkonná ředitelka společnosti Alcaplast. Ta představila bronzovou řadu výrobků Antic už v loňském roce. Pokud vám zlatá, ocelová či bronzová nepřijdou jako vhodné barvy do vaší koupelny, můžete vsadit rovněž na matné černé doplňky, jako jsou držáky na ručníky či vodovodní kohoutky.

Výrazné barvy do koupelny jsou in

Barvy jsou samozřejmě tím, co člověku padne do oka při vstupu do koupelny jako první. Zde platí pro letošní rok pravidlo, že se nemusíte bát experimentovat a povolit uzdu vaší fantazii. Jsou vítány extravagantní, pestré a výrazné barvy do koupelny. Pokud chcete mít jistotu, že vaše koupelna nevyjde z módy nikdy, vsaďte na přírodní odstíny zdí, kachliček a nábytku a volte pestré doplňky, koberečky či ručníky. Velmi trendy barvy do koupelny jsou letos například kanárkově žlutá, tropická zelená nebo fuchsiová.

Skvělou variantou jsou také kombinace výrazných barev s pastelovými barvami. Můžete tak například zvolit světlunce žluté obklady a proložit je tu a tam výraznou kanárkově žlutou kachličkou, popřípadě z těchto výrazných obkladaček vytvořit celý pruh.

Nebojte se rozzářit vaši koupelnu a udělat z ní krásnou, moderní a příjemnou místnost. Vždyť je to prostor, kde trávíte denně svůj čas.

Pokud patříte mezi odvážné, nemusíte se bát ani černé barvy. Například černé stěny mohou vypadat v koupelně velmi luxusně a moderně. Stačí zvolit vhodné osvětlení, bronzové doplňky a designový koupelnový nábytek. Takto upravenou koupelnu pak můžete doplnit rostlinami, které jsou taktéž velkým hitem letošního roku. Skvěle v koupelnách vypadají například kapradiny nebo aloe vera. 

Sprchové kouty letošního roku se obejdou i bez vaničky

Dříve si lidé mysleli, že sprchový kout je pouze alternativní varianta za vanu, pokud je málo místa. Dnes už tento předsudek ale vůbec neexistuje. Sprchové kouty jsou velmi oblíbené a mnozí lidé jim dávají před vanou dokonce přednost. Není divu – jsou nejen velmi praktické, ale dnes už mohou být také stylové a luxusní. Neomezujte se pouze na představu klasického rohového sprchového koutu s vaničkou a zasouvacími dveřmi. Dnes jsou velmi moderní takzvané walk-in sprchy. „Sprchové vaničky jsou už dávno podle tuzemských i zahraničních designerů na ústupu. Prostor pro sprchování tak nemusí být násilně ohraničen, naopak může být přirozeně propojen s další částí koupelny. Navíc jsou walk-in sprchy hygieničtější a snazší na úklid, " objasnila letošní trend Radka Prokopová, zástupkyně největší společnosti pro výrobu sanitární techniky ve střední a východní Evropě.

Sprchové kouty walk-in jsou velmi moderní, hygienické a navíc bezbariérové. Díky nim je podlaha v koupelně jednolitá, což přispěje i kompaktnosti celého prostoru. Je to navíc dobrá investice do budoucna, kdy je pro mnohé v pozdějším věku náročné vstoupit nejen do vany, ale i do sprchy s vaničkou. Pokud se však pro tento typ sprchy rozhodnete, je potřeba vybrat kvalitní a spolehlivý podlahový žlab. Ten má za úkol zamezit přetékání vody z oblasti sprchy do ostatních částí koupelny. Důležitá veličina, na kterou se musíte dívat, je rychlost průtoku vody. Ta by měla být alespoň 60 litrů za minutu. 

_alca_koupelny_3

Nejdůležitější v koupelně je pohodlí a bezpečnost

Vzhledem k tomu, že v koupelně člověk tráví poměrně hodně času a to především ve chvílích, kdy chce mít pohodlí, teplo a bezpečí, musí se v ní cítit především pohodlně. Je tedy dobré jít s dobou a osvěžit vaši koupelnu nějakým moderním prvkem, ale nesmí to být nikdy na úkor vašeho pohodlí.

V koupelně, ve které budete rádi trávit čas, by tedy nemělo chybět podlahové vytápění, protiskluzová opatření, příjemné osvěžení a pohodlné sanitární zařízení. Na podlahové vytápění byste měli myslet hned v počátku stavby koupelny. Později jej dodělávat může být zbytečnou komplikací.

Podle energetických společností je ideální teplotou v koupelně 22 až 24 °C. A komu by nebylo příjemné teplo přicházející od noh, když venku panuje zima. Pohodlí a dobrý pocit však úzce souvisí také s bezpečností. Té můžete jít naproti třeba prostřednictvím protiskluzových opatření. Minimálně vaně, sprše a před východem z ní byste měli mít hrubší povrch snižující nebezpečí uklouznutí.

Bezpečnost se netýká ale pouze podlahy, ale také osvětlení. Nezapomínejte, že v koupelně je hodně vody a vlhkosti. Světla by tedy měla být velmi dobře kryta. Světelné zdroje volte s rozmyslem. Berte v úvahu, že v koupelně potřebujete i intenzivní světlo na holení či léčení. Tlumené světlo zase oceníte ve chvilkách relaxace.

Myslete na to, že v koupelně trávíte začátek i konec dne. Nezanedbávejte tedy její stavbu a zařizování. Vyplatí se to především vám samotným.

Alcaplast z Břeclavi - původem česká rodinná firma je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě

_alca_koupelny_4

Alcaplast je česká společnost, která byla založena roku 1998 jako rodinná firma. V průběhu let se rozšířila natolik, že má dnes 6 dceřiných společností v zahraničí a exportuje do více než 40 zemí světa. Společnost Alcaplast je dokonce největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě. Svým zákazníkům nabízí více než 580 výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Hlavní roli hraje ve společnosti Alcaplast kvalita a design. ALCA je prémiovou značkou, která představuje řadu výrobků s vysokou užitnou hodnotou a skvělým vzhledem. Alcaplast tvoří dokonce nové trendy v oblasti sanitární techniky. Díky spolupráci s předními českými designéry disponuje společnost řadou ocenění, jako je například Red Dot Award 2014 za kolekci ovládacích tlačítek FLAT.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Přírodní materiály v interiéru: Hřejivé, krásné a luxusní

Materiály, které jsou přírodní jsou pro nás naprosto zásadní. Od chvíle, co jsme koupili nové bydlení se oprav...

Vyplatí se topit klimatizací? Máme pro vás přehled výhod i nedostatků

To, zda se vyplatí topit klimatizací, závisí na několika faktorech, jako jsou velikost místnosti, počet osob v...

Jak natřít radiátor? Máme pro vás několik užitečných tipů

Drátěný kartáč je na starou barvu opravdu nejlepší. Nám to ukázali, když rodiče potřebovali nabarvit radiátory...

Cesta za úsporou začíná výměnou oken! Klidně i na podzim a v zimě

Za sebe musím říct, že opravdu nový okna pomohly, ale ne jen od momentálního tématu, úspora energií, ale u nás...

Chystáte rekonstrukci bydlení? Přinášíme 5 tipů, na co byste si měli dávat pozor

Při rekonstrukci bytu jsme dávali důraz na co nejpřírodnější materály, kvůli tomu, abychom doma neměli žádné z...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

<a href="sd">wdd</a> [url=ds]sd[/url] [sds](https://google.com) https://google.com

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Máte pravdu, potvrdili, že se poplatek má týkat jen odběru pod stropem cen.

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Joo je to pro mě super zpráva, když se k nim v podstatě teprve chystám přejít, ale nic m...
Zobrazit všechna témata

Jak uskladnit barvy, lepidla a další stavební hmoty, aby vydržely co nejdéle

Pořídili jste si barvu, silikon, lepidlo či jinou stavební hmotu, a po dokončení práce vám ještě dost materiálu zůstalo? Pokud dodržíte základní pravidla skladování, vydrží vám dlouhé měsíce. Poradíme, na co si...

Sníh a mráz vs. venkovní stínění – na co si dát pozor?

Sněžení a mrazy tu budou ještě chvíli s námi. Pokud používáte venkovní stínění (rolety, nebo žaluzie), měli byste je používat s obezřetností. Pokud se objeví námraza, při stahování či vytahování byste mohli mec...

Byt

Pěstujte doma lyrový fíkus. Listy s výrazným žilkováním si zamilujete

Lyrový fíkus (neboli Ficus lyrata či Fiddle Leaf Fig) je skvělou volbou pro každého, kdo hledá krásnou a elegantní pokojovou rostlinu. Tyto fíkusy se vyznačují svými vysokými a štíhlými listy s výrazným žilková...

Ozvláštněte interiér obkladem z dřevěných lamel či akustických panelů

Dřevo má v moderním interiéru své pevné místo a designéři přichází s novými nápady, jak jej do prostoru zakomponovat. V posledních letech jsou v oblibě obklady z dřevěných lamel, případně předpřipravených akust...

Pojezdová keramická dlažba – před dům i na parkovací stání

Příjezdové cestičky i parkovací stání se nejčastěji řeší pokládkou zámkové dlažby, případně jiným typem betonových dlaždic. Zajímavou alternativou je však keramická dlažba s parametrem pojezdu, která řeší mnoho...

Výbor (předseda) SVJ – pozor na nejčastější prohřešky

Pokud vlastníte byt v bytovém domě, zřejmě se vás týkají záležitosti spojené se sdružením vlastníků jednotek (SVJ). Ať už jste pouhým vlastníkem, nebo rovnou členem výboru, či předsedou, ohlídejte si dodržování...

Dejte sbohem svíčkám z parafínu. Zdraví příliš neprospívají

Také si během zimních měsíců zlepšujete náladu vonnými svíčkami, které do domovů vnáší hřejivou atmosféru a prostor provoní? Pak zbystřete. Většina svíček, ať už vonných, nebo čajových, je vyrobená na bázi para...

Máte kopu knih a nevíte kam s nimi? Pořiďte si elektronickou čtečku

Patříte mezi vášnivé čtenáře a knihy se povalují všude po vašem bytě či domě? Už nemáte kam další a další knihy ukládat? Popřemýšlejte nad pořízením elektronické čtečky knihy, která vám ušetří spoustu místa. Mn...

5 důležitých pravidel pro saunování

Plánujete pořízení domácí sauny, nebo pravidelně navštěvujete některá z wellness center? V obou případech byste měli znát základní pravidla pro saunování, díky kterým dosáhnete maximálního účinku z hlediska zdr...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...

Vrut se vám protáčí? Poradíme, jak opravit vyvrtaný otvor, který je příliš široký

Konstrukční díly mnoha kusů nábytku, doplňků a vybavení jsou spojená vruty. Ty se šroubují do předvrtaného otvoru. Může se ale stá...

5 výhod teplovodního podlahového vytápění

Topná sezóna se rozbíhá, a tak je na realizaci nového topného systému už v podstatě pozdě. Pokud ale vás rekonstrukce nebo realizace novostavby teprve čeká, budete stát před rozhodnutím, pro jaká způsob vytápěn...

Jaké jsou možnosti využití dřevoplastu (WPC)

Na pohled vypadá jako dřevo, díky využití plastových materiálů je však odolnější a přináší řadu výhod. Řeč je o dřevoplastu (WPC), který se nejčastěji využívá k realizaci teras. Doma i na zahradě však lze využí...