Koupelnové prvky Alcaplast dobývají svět. Najdete je v Moskvě i Saúdské Arábii

Koupelnové prvky Alcaplast dobývají svět. Najdete je v Moskvě i Saúdské Arábii

Společnost Alcaplast sídlící v Břeclavi je specialista na koupelny a přední český výrobce sanitární techniky. Specializuje se na celou škálu zajímavých a vysoce funkčních produktů z oblasti vybavení koupelen, jako jsou například odtokové žlaby, podlahové vpusti, sifony, toalety nebo WC tlačítka. O kvalitní práci společnosti Alcaplast svědčí také fakt, že v nedávné době bylo koupelnovými prvky této značky vybaveno několik velmi významných budov. Předstěnové instalační systémy, podlahové žlaby či pisoáry Alcaplast tak najdete například na novém fotbalovém stadionu Spartak Moskva, na významné univerzitě v Saúdské Arábii nebo ve známém českém aquaparku Aquapalace Praha.

Stadion Spartak Moskva vybaven nejen pisoáry Alcaplast

Nový fotbalový stadion a multisportovní komplex pro fotbalový klub Spartak Moskva navržený architektonickou kanceláří AECOM se bude otevírat v létě roku 2014. Jedná se o ojedinělou stavbu, která na první pohled upoutá svojí netradiční fasádou inspirovanou diamantovým odznakem moskevského klubu. Jednotlivé obrovské šindele, ze kterých se plášť budovy skládá, postupují podle křivek napříč celým obvodem a vytváří tak vzhled evokující barevné tvarované kopule tradiční moskevské architektury. Celý exteriér stavby stadionu Spartak Moskva musel být přitom navržen tak, aby se přizpůsobil různorodému počasí Moskvy. Zastřešení stadionu zabezpečuje klenutá ocelová střecha, která je schopnavyrovnat se s teplotním rozsahem 80 °C a díky speciálním vazníkům přenášet zatížení do osmi opěrných bodů, což je nezbytné pro vypořádání se s těžkým zatížením sněhem v zimních obdobích.

Stadion byl navržen pro kapacitu 44 000 lidí a bude hlavním dějištěm pro konání FIFA WorldCupu, který se bude konat v roce 2018.

alcaplast_1Na stavbě fotbalového stadionu Spartak Moskva se Alcaplast podílel předstěnovými instalačními systémy, podlahovými žlaby, montážními rámy pro umyvadla a pisoáry Alcaplast.

alcaplast_2

Aquapalace Praha: Předstěnové instalační systémy Alcaplast

Aquapark Aquapalace Praha je největším aquaparkem ve střední Evropě, který byl slavnostně otevřen v květnu roku 2008. Celková plocha Aquaparku, ve kterém jeho návštěvníci také najdou koupelnové prvky Alcaplast, činí 9 150 m2, z čehož vodní plocha zabírá celých 2 447 m2. Komplex aquaparku je tvořen třemi paláci, které denně pojmou až 3500 návštěvníků. Pod jeho celým půdorysem je složité technické podlaží, skrývající špičkové technologie vodního hospodářství i tvorby vnitřního klimatu podobající se subtropům.

Vysušování vnitřních prostor aquaparku Aquapalace Praha je zabezpečeno speciálními odvlhčovači, což je technologická novinka využívající zkušenosti z Německa. Ojedinělý je i způsob čištění vody, který je kvůli různým vodním atrakcím a množstvím návštěvníků značně náročný. Vzhledem k rozloze areálu je v procesu používána i ochrana proti množení bakterií Legionella pneumophilla,která se jinak používá jen v nemocnicích a některých hotelech. V areálu je zavedena ekologická recyklace vody z bazénů a sprch, což snižuje spotřebu vody a náklady na provoz.

alcaplast_3
V Aquapalace Praha najdete předstěnové instalační systémy Alcaplast.

alcaplast_4

 

Předstěnové instalační systémy také na Univerzitě King Saud bin Abdulaziz

Univerzita King Saud bin Abdulaziz je první veřejnou vysokou školou v Království Saudské Arábie a na Blízkém východě, která byla založena v roce 2005. Univerzita patří k nejlepším na světě, nabízí komplexnív zdělání v oblasti zdravotních věd na špičkové úrovni. Areál univerzity tvoří čtyři kampusy – Riyadh, Jeddah, Al Hassa a Al Madinah, které pojmou celkem na 17 000 studentů.

Ačkoli design jednotlivých budov byl navržen velmi futuristicky, vychází z tradiční islámské architektury a odráží podstatu Saúdské kultury a jejích tradic. Studenti univerzity mají k dispozici kromě nejmodernějšího vybavení celkem 18 knihoven se 4 000 čtenářských míst, které dohromady zabezpečují vzdělání v oblastech farmacie, zubního lékařství, zdravotnické informatiky, přírodovědy, lékařských věd, veřejného zdravotnictví a ošetřovatelství. Univerzita má řadu dohod a memorand pro akademickou spolupráci s ostatními univerzitami v Americe, Evropě a Austrálii a umožňuje studium i v anglickém jazyce.

alcaplast_5

Také tato univerzita je podobně jako akvapark Aquapalace Praha vybavena předstěnovými instalačními systémy Alcaplast.

alcaplast_6

 

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...