Kuchyně propojené s obývákem jsou v kurzu. Inspirujte se 5 návrhy

Kuchyně propojené s obývákem jsou v kurzu. Inspirujte se 5 návrhy

To, že máte k dispozici velkou místnost, nemusí nutně znamenat, že velkou část zabere kuchyňská linka. Pokud v kuchyni netrávíte spoustu času a…

Časy, kdy se ve velkém navrhovaly interiéry se samostatnými kuchyněmi a obývacími pokoji, už jsou dávno pryč. Již delší dobu dominuje trend propojených kuchyní a obýváků, které jsou oblíbené jak u malých bytů, tak velkých rodinných domů. Pokud i vy plánujete realizaci spojeného obývacího pokoje s kuchyní, inspirujte se 5 zdařilými 3D vizualizacemi, které jsme pro vás připravili.

1) Velkorysý obývací pokoj s malou kuchyní

To, že máte k dispozici velkou místnost, nemusí nutně znamenat, že velkou část zabere kuchyňská linka. Pokud v kuchyni netrávíte spoustu času a chcete ji využívat spíše k občasnému vaření, můžete i při spojení s obývákem využít naprostou většinu prostoru k odpočinku. Tak je tomu i v případě níže zobrazené vizualizace, ve které se designér rozhodl vytvořit prostor, ve kterém dominuje velká pohovka a křeslo.

V místnosti se nachází také dostatek úložného místa v podobě komod a skříní. Naopak kuchyni je vyčleněna jen jedna volná stěna, která je dobře osvětlená díky většímu počtu reflektorů. Samostatně stojící designová lednice ladí k jednotnému stylu prostoru. Na první pohled si ani nevšimnete, že se v místnosti kuchyňský kout vůbec nachází. Interiér je tak určený zejména těm, kteří touží po velkém obýváku, ale prostornou kuchyň až tolik nepotřebují.

2) Opticky oddělený, a přesto propojený prostor obýváku a kuchyně

Na dalším návrhu interiéru je vidět, že s trochou šikovnosti snadno vytvoříte místnost s vyváženým poměrem prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Polovina místnost je předělena příčkou, ve které je navíc velký otvor, jenž usnadňuje komunikaci mezi uživateli kuchyňské a obývací části interiéru. Díky tomu působí interiér vzdušným dojmem.

Oba prostory jsou opticky rozdělené použitím různého typu podlahové krytiny. Černá dlažba v kuchyni v kombinaci s černě laděným kuchyňským vybavením na sebe strhávají pozornost a zdůrazňují účel obou prostorů. Pokud zařizujete opravdu velkorysé prostory, můžete si je dovolit rozdělit částečnou příčkou, díky které budou obě části rozdělené, a přitom vzájemně propojené.

3) Ideální řešení pro 1+kk byty

Od velkorysých prostorů se přesuňme k těm menších. Mezi jednotlivci a mladými páry jsou obzvláště oblíbené byty s dispozicemi 1+kk. Mají zpravidla jednu velkou místnost, která poslouží k odpočinku, stravování i spánku. Tak je tomu i v případě návrhu na níže uvedené vizualizace. Velká pohovka je rozkládací, a tak poslouží ke spaní. Pro každodenní spánek však doporučujeme zvolit pohodlnější typ rozkládací pohovky, která bude přímo určená pro denní rozkládání.

Díky dobře zvolenému odstínu kuchyňské linky působí prostor harmonicky a jednotně. Protože je kuchyni věnován celý prostor jedné stěny, vyniká dostatečně velkou pracovní, mycí i varnou plochou a respektuje pravidla kuchyňských zón. Je pak otázkou, do jakého místa má přijít lednice, která je důležitým spotřebičem i v těch nejmenších bytových prostorách.

4) Vpravo obývák, vlevo kuchyně s jídelnou

Místnost obdélníkové tvaru lze využít pro společnou kuchyni i obývák pouhým rozdělením na pravou a levou část. Pravá část s dominantní červenou pohovkou poslouží k odpočinku i vzájemnému setkávání. Dojem samostatně fungujícího prostoru podtrhuje i dobře zvolený kusový koberec, který nezasahuje do kuchyňské části místnosti.

Díky stejnému typu zvolených stropních svítidel je však na první pohled patrné, že obě části místnosti k sobě neoddělitelně patří. Moderně zařízená kuchyňská linka v bílé barvě působí elegantně a prostor opticky nezmenšuje. K tomu přispívá i volná plocha nad kuchyňskou linkou, na které se kromě velké nerezové digestoře nic dalšího nenachází.

5) Prostor oddělený barovým pultem

Jednou z možností, jak viditelně oddělit prosto kuchyně od obývacího pokoje, spočívá v montáži vysokého barového pultu. Tak je tomu i v případě níže uvedeného návrhu, na kterém hraje prim bílá kuchyňská linka s výraznými černými stropními svítidly.

Barový pult slouží současně jako jídelní prostor. Díky orientaci směrem do obýváku navíc umožňuje snadnou komunikaci s dalšími členy rodiny. Pokud hledáte poutavé řešení kuchyně spojené s obývákem, a nechcete přijít o prostornou kuchyni, začlenění barového pultu je dobrou volbou.

Přečtěte si související články na téma kuchyní a obýváků:

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

Překlady stavebních otvorů: materiály a specifika

Důležitým konstrukčním prvkem všech staveb jsou překlady, které zajišťují stabilitu nad stavebními otvory. Nesmí chybět nad okny, dveřmi i vraty a musí se s nimi počítat už v projektové dokumentaci. Překlady se...

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...