Mozaika do kuchyně je originálním prvkem pro oživení prostoru

Vybíráte do vaší kuchyně vhodný obklad a chcete být originální? Mozaika do kuchyně je ideální řešení pro každý prostor. Je moderní, účelová, netradiční a přizpůsobí se jak prostoru, tak i designu celé kuchyně, které dodá mozaika potřebný šmrnc a originální nápad. Z této nezbytné místnosti se tak celkem jednoduše stane vysoce inspirativní a příjemný prostor.

Mozaika do kuchyně vytvoří z vaší kuchyně netradiční originál a může pomoci i s optickým zvětšením prostoru. Je to velmi oblíbené řešení pro oživení každé kuchyně. Můžeme ji použít například jako součást kuchyňské linky místo tradičních dlaždic, ale také jako designový prvek, např. pro lemování nábytku či vylepšení vzhledu zásuvek a vypínačů. Mozaika do kuchyně vyrobená na míru profesionály bude jistě luxusním prvkem vašeho bytu a ušetří vám spoustu času, neboť se dodává již poskládaná do požadovaného tvaru, ale můžete si ji vyrobit i sami přesně podle vašich představ. Je vhodná na jakýkoliv povrch, na který se lepí i běžné obklady.

Skleněná mozaika do kuchyně

Ideálním řešením do menších prostor je skleněná mozaika do kuchyně vyrobená z křišťálového skla. Aby se prostor opticky zvětšil nejen odlesky od mozaiky, je dobré do „skládačky“ použít menší dílky, větší kusy naopak opticky zmenšují. Skleněná mozaika do kuchyně existuje v mnoha barevných i tvarových provedeních.

Keramická mozaika do kuchyně

Jedná se o tradiční materiál, jehož hlavní předností je nenapodobitelný tvar každého kousku, díky čemuž bude keramická mozaika do kuchyně nezaměnitelným originálem. Jako i u ostatních druhů mozaiky, i u tohoto existuje možnost vytváření obrazců i pravidelných tvarů. Plocha mozaiky působí po vyspárování velmi krásně a plasticky.

Mozaika do kuchyně z kamene

Kamenná mozaika do kuchyně se vyrábí z přírodního kamene, nejčastěji mramoru nebo travertinu, který je ručně opracován a vkládán do předem připravených forem. Svým vzhledem se však nehodí do každé kuchyně, je využívána spíše ve veřejných prostorách a v exteriérech.

Mozaika do kuchyně z dalších materiálů

V podstatě se dá říci, že mozaiku lze vytvořit z téměř každého materiálů. V nabídce specializovaných firem najdeme mozaiky kovové, zrcadlové nebo i dřevěné.

Chcete si vytvořit originální mozaiku úplně sami?

Vytvořit si vlastní mozaiku není tak složité, jak by se na první pohled zdálo. Budete potřebovat dlaždice v požadovaných barvách (např. i zbylé kazové dlaždice), které ale mají stejnou tloušťku, dále pak hadr, kladívko, brusný papír, lepidlo na obklady, špachtli, spárovací hmotu, houbičku na nádobí, suchý hadřík, trochu šikovnosti a trochu více trpělivosti.

V první řadě si promyslete, jak budete při skládání mozaiky postupovat. Jde-li o prostor, který není omezen např. stěnou nebo jinou překážkou a mozaika bude tudíž ukončena nepravidelně, např. plocha kolem vypínačů, budeme postupovat od krajů vypínače směrem do prostoru. Jde-li však o prostor přesně vymezený překážkami, je lepší si mozaiku nejdříve nanečisto poskládat na zemi do vyměřené plochy a následně její kousky lepit na zeď.

Mozaika do kuchyně – postup

  1. Jednotlivé kachličky přes hadr rozbijte kladívkem. Vytvoříte tak střepy nezaměnitelných tvarů.
  2. Ostré hrany střepů lehce přejeďte brusným papírem.
  3. Lepidlo na obklady smíchejte podle návodu s vodou. Pozor, lepidlo vydrží použitelné jen cca 2 hodiny, proto jej nepřipravujte dopředu!
  4. Zadní stranu střepu potřete lepidlem za pomoci špachtle a přilepte na požadované místo. Takto postupujte se všemi střepy. Lepidlo nechte zaschnout dle návodu na obalu.
  5. Smíchejte spárovací hmotu a houbičkou na nádobí ji důkladně vetřete do všech spár mozaiky. Spárovací hmotu nechte rovněž zaschnout.
  6. Navlhčenou houbičkou na nádobí přejeďte kachličky umazané od spárovací hmoty a následně kachličky vyleštěte suchým hadříkem. Mozaika do kuchyně je hotová.

 Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Jak odstranit graffiti z fasády vašeho domu?

Dobrý popis možností. Zaujalo mě také ekologické čištění a postupy na různých povrchách.

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Ušetřete až 40 % s letními Allegro Days 

Chcete včas připravit váš dům a zahradu na nadcházející prázdninovou sezónu? Internetová nákupní platforma Allegro opět přichází s oblíbenou akcí Allegro Days, která proběhne v týdnu od 3. do 9. června a nabídn...

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Rebarbora – skromná zelenina našich zahrádek

Viděli jste u někoho na zahradě velký keř s mohutnými listy podobnými lopuchu? Právě tak vypadá rebarbora (reveň). A v roce 2024 roste díky příznivému počasí velmi dobře. Tak trochu zapomenutá, avšak poslední d...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Zútulněte si domov na léto. Přinášíme tipy na osvěžující dekorace a doplňky

Zapomeňte na potemnělé obývací pokoje a ponuré dekorace. Je načase vpustit do domova svěží letní atmosféru a proměnit ho v klidný a útulný prostor, který vytvoří ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci v parn...