Bioklimatická hliníková pergola – moderní způsob zastřešení terasy

Bioklimatická hliníková pergola – moderní způsob zastřešení terasy

Chcete si postavit terasu a využívat ji v průběhu celého roku? Pokud vám vadí zimní zahrady, ve kterých se cítíte jako ve skleníku, a chcete mít možnost regulovat teplotu a svit slunce, pořiďte si bioklimatickou pergolu. Jedná se o nejmodernější systém zastřešení terasy, který je vybaven bytelnou hliníkovou konstrukcí a především sklápěcími lamelami. Pomocí nich se klimatické podmínky v prostorách pergoly snadno regulují.

Co jsou to bioklimatické pergoly

Pokud slyšíte termín bioklimatická pergola poprvé, ve stručnosti vám představíme její princip. Patří mezi moderní hliníkové pergoly, které využívají vlastnosti přírodních bioklimatických procesů. Chrání před deštěm, sněhem, větrem i silným slunečním zářením, současně ale dokáží podle potřeby regulovat míru slunečního záření, proudění vzduchu, a tedy i teplotu v prostorách terasy.

Bioklimatické pergoly se vyrábí z hliníku, oceli a dalších materiálů, které zajišťují stabilitu a pevnost. Jsou určeny pro pevnou instalaci, vydrží desítky let a bez problémů odolávají i náročným přírodním vlivů.

Bioklimatická pergola

Regulace klimatu pomocí hliníkových sklopných lamel

Bioklimatická pergola je vybavena střešními sklopnými lamelami. Ty lze manuálně nastavovat, nejmodernější modely vyšší třídy dokonce zvládnou automatické sklápění s využitím čidel. Sklopné lamely lze natočit tak, aby do vnitřního prostoru pergoly svítilo slunce a pronikal čerstvý vzduch.

Pomocí lamel můžete regulovat i intenzitu slunečního svitu a při nepříznivém počasí (dešti, sněhu) můžete vytvořit rovnou lamelovou střechu. Díky tomu se do prostoru terasy nedostane voda ani sníh a v kombinaci s infračervenými ohřívači si posezení pod pergolou užijete i během chladným zimních dnů.

Naklápěcí lamely s možností odsunu

Výrobci bioklimatických hliníkových pergol neustále přichází s inovacemi svých systémů a každoročně představují novinky, které usnadňují používání a zvyšují komfort. Aktuální novinkou jsou bioklimatické hliníkové pergoly vybavené lamelami, které lze odsunout na jednu stranu a vytvořit tak volnou plochu nad terasou. Odsunuté lamely pak zabírají přibližně 15 až 30 % střechy. Prostor terasy je díky tomu možné využívat i ke slunění či opalování.

Bioklimatické pergoly z hliníku, oceli i dřeva

Nejrozšířenějším typem jsou bezpochyby hliníkové pergoly, které vynikají nízkou hmotností, vysokou odolností, snadnou montáží a přiměřenou cenou. Bioklimatické pergoly se ale vyrábí i z jiných materiálů, resp. z jejich kombinací. Systém naklápěcích lamel lze mimo jiné namontovat i na dřevěnou konstrukci pergoly. Toto řešení je ideální pro všechny, kteří dávají přednost přírodním materiálům a dřevo se jim hodí do celkového konceptu zahrady. Pergoly se kombinují i s dalšími materiály, například ocelí, nerezem, plastem apod.

Terasa

Hliníkové pergoly lze doplnit i posuvnými stěnami

Pokud byste uvítali možnost absolutního oddělení vnitřního prostoru terasy od venkovního prostoru, můžete bioklimatické pergoly doplnit i systémem posuvných stěn. Během léta je nemusíte používat takřka vůbec, na podzim a v zimě pak stěny zasunete a vytvoříte zimní zahradu. Pergoly lze doplnit také systémem bočních rolet, které zamezí pronikání slunečních paprsů z bočních stran.

Hliníkové pergoly se sklopnými lištami jsou populární především díky své variabilitě a nepřeberným možnostem regulace. Pokud hledáte moderní způsob zastřešení své terasy, které zajistí nejvyšší komfort, popřemýšlejte nad pořízením bioklimatických pergol.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...