To nejlepší, s čím jsme na Chytrém bydlení v loňském roce přišli

10 článků z roku 2022, které by vám neměly uniknout

Na portálu Chytré-bydlení.cz vám pravidelně přinášíme cenné rady, tipy i novinky ze světa interiérového designu, stavebnictví či zahrad. Jinak tomu nebylo ani v roce 2022, kdy jsme pro vás připravili nespočet článků. Některé z nich sklidily velké úspěchy. Vybrali jsme pro vás 10 článků z loňského roku, které jsou stále aktuální a stojí za přečtení.

1. Jak odstranit vosk z podlahy

Stačí chvilka nepozornosti a na podlaze, ať už vinylové, laminátové, nebo dřevěné, se objeví skvrna od rozlitého vosku. Jak vosk šetrně odstranit? Právě na to jsme se začátkem minulého roku zaměřili a vyřešili problém mnohých z vás.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

2. Máte děti? Zajistěte, aby se nábytek nedal převrhnout

Vytvoření bezpečné domácnosti pro pohyb dětí je velkým a důležitým tématem. Článek, ve kterém jsme představili různé způsoby zabezpečení a dětských zámků, ocenili mnozí. Utekl vám? Právě teď je pravá chvíle se do něj začíst.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

Bezpečí dětí je při zařizování domácnosti zásadní

3. Luxusní dřezové baterie vodu přefiltrují, naperlí i ohřejí

Na trhu se objevily luxusní dřezové baterie s řadou pokročilých funkcí. Některé dokážou vodu kvalitně přefiltrovat, jiné připravit perlivou vodu, další zase obsahují integrovaný systém pro ohřev vody (až do 100 °C).

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

4. Lednice je žrout elektřiny. Jak snížit spotřebu?

Loňský rok se nesl ve znamení hledání úspor energií, téma je však neméně důležité a hledané i začátkem letošního roku. Ne každý si uvědomuje, že jedním z největších žroutů energie jsou domácí chladničky. Pracují nepřetržitě, a tak elektřinu odebírají soustavně. Jednoduchými kroky přitom můžete jejich spotřebu snížit.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

5. Jak pěstovat mikrobylinky

Mikrobylinky patří mezi superpotraviny, které si během pár dnů až týdnů vypěstujete na kuchyňské lince i parapetu. Přečtěte si, jak při pěstování postupovat a pro jaké typy bylin se rozhodnout.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

6. Jak připravit kávu cold brew

Ledová káva je oblíbený nápoj zejména v horkých letních dnech, osvěžit vás ale dokáže během celého roku. Oblíbenou metodou přípravy je tzv. cold brew, kdy se namletá káva extrahuje několik hodin ve studené vodě.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

Cold brew: hit loňského léta

7. Typy síťovin pro sítě proti hmyzu

Věnovali jsme se také problematice sítí proti hmyzu, které mají za úkol ochránit naše domácnosti před mouchami, komáry, beruškami a další havětí. Upozornili jsme, že existují různé typy síťovin, které se liší průhledností, odolností a dalšími parametry.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

8. Jak využít roxory v interiérovém designu

Industriální styl v interiérovém designu je stále žádaný. Jedním z prvků, které k němu skvěle pasují, jsou surové stavební materiály. Patří mezi ně i roxory (betonářské výztuže), ze kterých lze vyrobit bytové doplňky i robustní nábytek.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

Betonářské výztuže lze využít i v interiérovém designu

9. Ochraňte baterie aku nářadí před zimou

Baterie aku nářadí vyžadují péči zejména v zimním období. Jak jednotlivé typy akumulátorů reagují na nízké teploty a jak o ně správně pečovat jsme shrnuli do přehledného článku.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

10. Jedlý strom moringa

O jedlém stromu moringa se v souvislosti s jeho léčivými účinky mluví stále častěji. Tomuto zázračnému stromu z Himalájí jsme se tak podívali na zoubek a rozklíčovali i otázku, jestli se dá vypěstovat v našich klimatických podmínkách.

PŘEJÍT NA ČLÁNEK

Moringa ve formě zeleného prášku

Na portálu vám pravidelně přinášíme tipy, rady, inspirace i návody. Věříme, že některý z dříve vydaných článků vám přijde vhod i letos.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Markéta Pilná: PLACHTÁRNA HOSTIVICE
  Potřebujete vyrobit krycí…
MONTplast CZ, s.r.o.: zastřešení bazénů a zimních zahrad, Veselí u Přelouče
Společnost MONTplast CZ s.r.o. se zaměřuje na v…
Plachtárna Hostivice - zakázková výroba plachet
Plachtárna - zakázková výroba plachet

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...