Boj s komáry II. - využijte sílu přírody

Boj s komáry II. - využijte sílu přírody

Odpudit komáry lze za použití moderních přístrojů i přírodních pomocníků. Pro ty hovoří fakt, že na jejich pořízení nemusíte vynakládat velké finanční částky. Následující tipy a triky patří do kategorie „babských rad,“ avšak některé z nich jsou vědecky podloženými a uznávanými metodami. Jak tedy co nejsnadněji zatočit s obtěžujícím hmyzem?

 

 

Nechcete-li proti komárům používat agresivní chemické přípravky, pak nemáte jinou možnost, než se spolehnout na tipy a triky z přírody. Přípravky ve sprejích by sice neměly mít žádné účinky na zdraví, ovšem minimálně po nich zůstává nepříjemný odér. Tomu se dá vyhnout.

Nečekaný pomocník proti komárům – skořice

V kuchyni ji má snad každý, málokoho by ale napadlo, že může mít i jiné využití, než jen skvělé ochucovadlo pokrmů a dezertů. Účinky skořicové silice však umí bojovat s malými „upíry“ stejně efektivně, jako některé repelenty.
Její účinnost mají na svědomí čtyři látky, jenž dokáží zabíjet komáří larvy: cinnamaldehyd, cinnamyl acetát, eugenol a anethol. Samotná silice je těkavá a působí tak i na dospělé jedince.
Za osvědčený zdroj se považuje skořicovník čínský nebo skořice cejlonská. Samotné silice pak zakoupíte v obchodech s éterickými oleji, bylinkami nebo v lékárnách. Jelikož se jedná o čistě přírodní produkt, nevztahují se na něj žádné normy a regule týkající se pesticidů.

Jak na komáry? Začněte už na parapetu

Kromě skořice můžete proti komárům použít i další přípravky, jenž se dají položit k oknu na parapet a nevítané hosty odradí okamžitě od návštěvy. Jedná se o tyto rostlinky proti komárům:

 

  • česnekFotolia_52573696_XS
  • pelyněk
  • afrikány
  • levandule
  • citrusové vůně
  • cedr, rozmarýn, máta

 

Nevýhodou je rychlé seschnutí v době vysokých teplot. Naproti tomu "potpourri" z živých snítek a květů působí svěže a nevyrovná se mu žádný osvěžovat vzduchu. Méně vábnou metodou je potření okenních rámů cibulí.

Květinami proti komárům

imagesParapety využívá pro umístění květináčů nebo truhlíků snad každý. Pokud do nich vysadíte výše zmíněné květiny či bylinky, zabijete dvě mouchy jednou ranou. V tomto případě tedy spíše komáry.
Ne příliš okrasnou, ale za to účinnou rostlinkou je lichořeřičnice. Kromě působení proti komárům je známá také pro svá další pozitiva – působí antibakteriálně (tinktury) a také jako diuretikum. Přírodní lékárny ji doporučují při léčení močových cest a ledvin. Kromě lichořeřičnice by měly mít odpuzující schopnosti muškáty.

Do zahrady potom lze proti komárům vysadit rojovník bahenní, fungovat by měl i ořešák nebo katalapa, avšak zkušenosti se různí. Jako ideální ničitelé komárů jsou na dvorích a zahrádkách žáby a ještěrky.

Kdo se chce vyhnout používání chemikálií v domácnosti má spoustu možností. A některé z nich komě vynikajících účinků ještě dobře vypadají!

 

Čtěte také: Boj s komáry I. - ochrana před nežádoucím hmyzemDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

Pasport stavby – k čemu slouží a proč ho musíte mít i vy

Víte o někom kdo provádi pasportizaci domu v okese Benešov?

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Dobrý den, je nám líto, že se váš soused bezohledně choval při odstraňování eternitu ze střechy. Situace, kter...

Likvidace eternitu se řídí přísnými pravidly

Náš bezprostřední soused několik metrů od nás, také měnil eternit prostřednictvím odborné firmy, která však ev...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Dílenské stoly

Když se řekne dílenský stůl, možná se vám vybaví obraz starého, ošoupaného a masivního stolu, na kterém se děda ohání kladivem a má ruce po lokty umazané od oleje. Máte ale i jiné alternativy. Víte jaké?

Byt

Instalace solárních panelů na balkon: Výhody a nevýhody

Je začátek června a slunce svítí jako divé. V době vyšších cen energií a zvyšujícího se důrazu na ekologii přitom hledáme alternativní způsoby, jak snížit energetické náklady a zároveň chránit planetu. Solární ...

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Dejte starým nádobám druhý život. Proměňte je v okouzlující zahradní dekorace

Povalují se vám doma nebo po zahradě staré květináče, konvice, plechovky a další nádoby, které se chystáte vyhodit? Chyba! Vdechněte jim nový život a proměňte je v originální a okouzlující dekorace, které dodaj...

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Přírodní repelenty proti hmyzu: Jak se chránit bez chemie

Určitě to znáte. Léto, hmyz, štípance. Jak se vypořádat s otravným hmyzem, který se na nás v létě doslova lepí? Představujeme vám přírodní repelenty, které dokážou divy.

Proměňte staré knihy v originální a okouzlující dekorace

Povalují se vám po knihovně hromady starých knih, u kterých už tak nějak tušíte, že je nikdy neotevřete? Nevyhazujte je, ale proměňte je v okouzlující bytové dekorace, které dodají vašemu interiéru šmrnc a osob...