Vyrobte si voňavé nahřívací polštářky naplněné pšenicí a levandulí

Sklidili jste levanduli? Vyrobte si vlastní nahřívací polštářky

Také patříte mezi milovníky levandule? Tato pozoruhodná rostlina, která krásně vypadá, a ještě půvabněji voní, je vhodná pro aromaterapii i regeneraci celého organismu. Při zahřátí se její vůně krásné rozvine. Ze sušené levandule si jednoduše vyrobíte nahřívací polštářky, které využijte v zimním období i při různých onemocněních. Přinášíme vám postup výroby.

Očistěte svazky sušené levandule

Pokud máte po ruce několik svazků sušené levandule, můžete se hned pustit do výroby nahřívacích polštářků. Nejprve je nutné suché listy posbírat a odstranit stonky a lístky. Sušené květy přesypte na velké síto, přes které propadnou drobné nečistoty. Zkontrolujte kvalitu jednotlivých květů a zčernalé či jinak poškozené odstraňte.

Na výběru zdravých květů si dejte záležet

Čtěte také:

Zdravý člověk je odpočatý člověk. Užijte si domácí wellness

Bylinky na vaší zahrádce: Připravujeme se na vysetí

Aroma difuzér provoní vaši domácnost

Levanduli smíchejte s pšenicí nebo pohankou

Aby byl nahřívací polštářek schopný postupně uvolňovat teplo, je potřeba levanduli smíchat s plodinou, která má schopnost teplotu udržovat. Velmi vhodná je pšenice, případně pohanka, eventuálně třešňové či meruňkové pecky. Pokud budete polštářky plnit pšenicí, upřednostněte konzumní před krmnou. Má menší vnitřní vlhkost, a tak je výhřevnější. K pšenici přidejte levandule v takovém množství, aby intenzita vůně odpovídala vašim představám. Chcete-li mít polštářky s velmi intenzivní levandulovou vůni, nemusíte na ní vůbec šetřit. Počítejte také s tím, že po nějaké době intenzita aroma oslábne.

Připravte si polštářky pro plnění

Polštářky pro naplnění pšenice či pohanky s levandulí můžete koupit předem ušité, nebo si je ušít svépomocí. Doporučujeme zvolit polštářky vyrobené ze 100 % bavlny. Postupně do vnitřního prostoru sypejte vonnou směs a nechejte polštářek přibližně ze čtvrtiny prázdný. Snadno si ho pak budete moct natvarovat. Zahněte polštářek v horní části a pomocí šicího strojeu prošijte. Budete-li vyrábět polštářky podlouhlého tvaru pro umístění za krk, prošijte jej ještě uprostřed nebo na dvou místech. Sypká směs zůstane rovnoměrně rozmístěná po celém polštářku a nepřeklopí se jen do jednoho rohu.

Jak nahřívat polštářky naplněné levandulovou směsí

Polštářky je možné nahřívat několika způsoby. Nejjednodušším řešením je umístění celého polštářku do mikrovlnné trouby. Důležité je snížit výkon na 300 až 700 W podle velikosti polštářku. Při sníženém výkonu stačí polštářek obvykle nahřívat 60 až 90 vteřin podle typu mikrovlnné trouby. Doporučujeme při prvním použití otestovat nahřívání raději na menší výkon a kratší čas, aby nedošlo k nadměrnému zahřání a propálení látky. Při dlouhotrvajícím nahřívání by mohlo dojít i k požáru, proto buďte vždy u mikrovlnné trouby a neodcházejte od ní.

Polštářek nahřejete třeba i na radiátoru, počítejte však s delší dobou prohřívání. Další možností je vyhřátí v elektrické či horkovzdušné troubě při umístěné na rošt. V takovém případě pod polštář umístěte vyčištěný plech nebo pečicí papír. Vzhledem k delší době nahřívání však doporučujeme upřednostnit metodu s využitím mikrovlnky.

Nahřívací levandulový polštářek - skvělý pomocník při bolestech za krkem

Nahřívací levandulové polštářky vám poslouží při prochlazení, bolesti kloubů, ztuhlosti krku, menstruačních bolestech i bolestech břicha. Organismus se krásně prohřeje a místnost zaplní příjemnou levandulovou vůni.

Přečtěte si další články o levanduli:Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Dobrý kontakt k tématu

SAUNASYSTEM s.r.o. - sauny i infrasauny špičkové kvality
Sauny pro domácí i komerční využití
Anika - ČR, s.r.o.: výroba kosmetických přípravků, Chrášťany (okr. Kolín)
Společnost Anika - ČR se sídlem ve městě Chrášťany …

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Dobrý den, Emilie. Podle Feng Shui je vhodné umístit kompostér do oblasti zvané Gen, což odpovídá sektorům sev...

Jak zařídit zahradu podle Feng Shui: základní principy

Prosím o radu, kam umístit v zahradě podle Feng Shui (bagua) kompostér. Předem děkuji.

Dřevěná pracovní deska má v moderní kuchyni své místo

Tak s tím souhlasím, za mě je dřevo jedno z nejlepších materiálu, které by měl člověk do své domácnosti volit,...

Krásná a funkční zároveň. Víme, jak si chytře zařídit koupelnu, kam se budete těšit

Ono v závěru je podle mého úplně jedno, jestli je koupelna malá, či velká. Zrovna tahle místnost by měla být h...

Vhodně zvolená podlaha vám zajistí úspory, bezpečí i pohodlí

Vhodně zvolená podlaha je za mě důležitá jak v domě, tak v bytě (v bytě především kvůli sousedům). I když za n...

Dodavatelé elektřiny zkušenosti

Řekl bych, že v současný době pokud se člověk nemá šanci dostat na spot kvůli elektro...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Měli jsme to v podobném časovém rozsahu i přesto že jsme brali kuchyň na splátky, proto...

Kuchyně od Oresi zkušenosti

Ohledně kuchyní jsem se dost inspirovala na IG a pinterestu, abych předešla pak na prodejn�...
Zobrazit všechna témata

Kulatá zrcadla a zrcadla s osvětlením - perfektní doplněk do každého interiéru

Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno ...

Aktivní vs. pasivní rekuperace – znáte hlavní rozdíly?

Rekuperace tepla je důležitou součástí moderního bydlení, u novostaveb je pak povinností. Zvyšuje energetickou účinnost a komfort domova. Znáte ale rozdíl mezi aktivní a pasivní rekuperací? Každá má svá specifi...

Byt

Řeřicha vyroste za pár dnů. Sklizeň bude bohatá

Zkoušeli jste někdy pěstovat řeřichu? Je to snadné, rychlé, a to hlavní – můžete si kdykoli dopřát pořádnou porci čerstvých bylin. Přečtěte si, proč a jak řeřichu pěstovat.

7 důvodů, proč pořídit kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek – někdo ho miluje, jiný nenávidí. Je výsadou moderních interiérů, vždy ale záleží na konkrétním návrhu. Kuchyňský pult totiž plní různé funkce, někdy obsahuje dřez, jindy funguje jako barový ...

Využijte chytré technologie i ve své zahradě

Moderní technologie nás obklopují na každém kroku a proměňují nejen naše domovy, ale i zahrady. Napadlo vás, že můžete pomocí chytrých řešení ušetřit čas a energii také péči o svůj venkovní prostor?

Jarní Allegro Days nabízí slevy až 40 %

Potřebujete nové zahradní nářadí nebo vybavení domácnosti? Internetová nákupní platforma Allegro přichází s jarními Allegro Days. Oblíbená nákupní akce proběhne v týdnu od 8. do 14. dubna a nabídne slevy až 40 ...

Jak správně čistit granitový dřez

Granitové dřezy přidávají kuchyni nejen šmrnc, ale také nesmírnou praktičnost. A to zejména díky své odolnosti a snadné údržbě. Aby však váš dřez zůstal jako nový, je třeba věnovat mu pravidelnou péči. Pojďme s...

5 tipů, jak zútulnit pokoj pro hosty

Také chcete, aby se návštěvy u vás cítily jako doma? Pokud máte samostatný pokoj pro hosty, čtěte dá. Připravili jsme pro vás 5 tipů na jednoduché proměny, díky kterým vytvoříte útulnou atmosféru Ale pozor, při...