Užijte si pohodu ve venkovní nafukovací vířivce

Jak na údržbu venkovní nafukovací vířivky

Vedle bazénů jsou v posledních letech velkým hitem venkovní nafukovací vířivky. Zájem o ně prudce vzrostl už loni během pandemie, kdy si lidé chtěli doma dopřát komfort míst letní dovolené u moře. Nafukovací vířivka přinese spoustu zábavy a komfortu, vyžaduje však i pravidelnou údržbu před zprovozněním i v průběhu sezóny. Přečtěte si, jak se o ni správně starat a na co nezapomenout.

Vířivku před napuštěním vyčistěte

Pokud vás letošní zprovoznění venkovní nafukovací vířivky teprve čeká, věnujte pozornost její kontrole. Po nafouknutí zkontrolujte, není-li na některém místě poškození. Vnitřní povrch důkladně očistěte od viditelných nečistot a prachu. Můžete použít i běžný vysavač, dejte si však pozor na manipulaci s ostrými předměty, kterými byste mohli povrch poškodit. Pokud na dnu vířivé vany vidíte usazeniny nebo zbytky chemie, použijte speciální čistič nebo mýdlovou vodu. Vířivku začněte napouštět až ve chvíli, kdy bude perfektně vyčištěná a dofouknutá.

Vodu ve vířivce je potřeba jednou za čas vyměnit

Zatímco v bazénu vydrží voda často i celou sezónu, tu ve vířivce budete muset pravidelně obměňovat. Obvykle se do vody nepřidává tolik chemie, navíc se vířením vody či použití pěny rychleji zašpiní. V pravidelně používané a udržované nafukovací vířivce vydrží voda v dobrém stavu přibližně 2 až 3 měsíce. Pokud se však o vodu nechcete moc starat a víření si chcete užít jen několikrát během léta, je lepší ji po každém použití vypustit a znovu napustit. Vyhnete se zanášení trysek, znečištění povrchu stěn a podlahy a zkažení vody.

Čtěte také:

Vířivky Jacuzzi i vířivky Whirlpool luxusně zrelaxují svalstvo a osvěží mysl

Kalové čerpadlo pomůže odčerpat vodu z bazénu i zatopeného sklepa

Jak ohřát vodu v bazénu: solární panely nahrazují tepelná čerpadla

Využijte terasu také v zimě! Vířivá vana nebo koupací sud poslouží i v mrazech

Plachta na bazén – jaké druhy můžete pořídit?

Co dělat, aby voda ve vířivce vydržela co nejdéle

Pokud nechcete nafukovací vířivku neustále vypouštět a napouštět, musíte se o vodu starat. Základem je správná úroveň pH vody, která je daná výrobce. Hodnotu pH zjistíte pomocí testeru, který zakoupíte v obchodech s bazénovými potřebami. Pokud je pH příliš nízké, nebo naopak vysoké, je potřeba hodnotu upravit speciálním přípravkem. Při jeho aplikaci postupujte podle návodu na štítku.

Vodu ve vířivce je také dobré pravidelně dezinfikovat, aby se nezačala kazit nebo nezpůsobovala vytváření slizkého povrchu na stěnách. Za tímto účelem pořiďte speciální dezinfekční prostředek na vířivky a bazény, který zabrání vzniku řas a množení mikroorganismů.

Údržbu nafukovací vířivky zvládnete během odpoledne

Nezapomeňte pravidelně čistit filtr

Odstraňování hrubších nečistot zajišťuje filtrační systém, který je u domácích nafukovacích vířivek obvykle kartušový. Aby byl dostatečně účinný, je třeba filtr jednou za čas vyjmout, propláchnout proudem teplé vody a zase vrátit zpět. Při častém používání se filtr zanese poměrně rychle, proto doporučujeme jeho každodenní čištění.

Nafukovací vířivka je u Čechů stále oblíbenější

Prodejci bazénů a souvisejícího vybavení vám jistě potvrdí, že Češi mají o nafukovací vířivky stále větší zájem. S oblibou je umísťují volně na zahradu, často je však pořizují i jako doplněk k velkým bazénům. Odpočinek v teplé vířivé vaně po kondičním plavání je nenahraditelný, stejně jako relaxační koupel v bublinkách nad hvězdnou oblohou. Vzhledem k rozmachu velkých teras se vířivky umísťují i tam. Výhody přináší vířivé vany pod přístřeškem nebo na kryté terase, které umožňují téměř celoroční využití. Při instalaci na zimní zahradu je pak můžete opravdu využívat v průběhu celého roku.

Přečtěte si články související s tématem bazénů a vířivých van:

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Vybíráme novou vanu: Na co vše se zaměřit?

Plánujete realizaci nové koupelny a máte jasno, že v ní nesmí chybět na pohled krásné, a hlavně prostorná vana? Na trhu narazíte na nespočet typů, které se liší materiálem, tvarem i velikostí. Je vážně z čeho v...

Jak vyměnit starou zásuvku: Návod krok za krokem

I když by jakékoliv zásahy na elektroinstalaci měl provádět vždy kvalifikovaný elektrikář, v praxi si výměny zásuvek nebo vypínačů mnozí řeší sami. Potřebujete i vy vyměnit původní elektrické zásuvky za nové? P...

S chytrými termostaty pohodlně ušetříte

Mít v každé místnosti správnou teplotu přesně v ten správný čas je nejsnadnější cestou ke snížení nákladů na vytápění. Pohodlně to zajistí chytré termostaty Somfy. A nejen to.

Byt

Jak se starat o sukulenty pěstované v bytě

Sukulenty patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Krásně vypadají, nejsou náročné na zálivku a ozvláštní jakýkoliv interiér. Existují tisíce druhů sukulentních rostlin a mnohé z nich jsou vhodné právě pro pěstov...

Pasivní dům si mladí manželé postavili s pomocí rodiny a Ytongu

Kromě technologie, vzhledu, promyšlené dispozice a špičkových tepelně-akustických parametrů je dům mladých manželů inspirativní i širokým zapojením rodiny do celé stavby.

Zima je za dveřmi! Pusťte se do úklidu terasy či balkonu

Období, kdy jsme mohli dlouhé večery relaxovat na zahradní terase nebo odpočívat na balkoně se sklenkou vína, jsou pro letošek už pryč. Nastává tak doba podzimního úklidu a zazimování, která se týká nejen majit...

Proč si pořídit podložku na matraci?

Připadá vám, že už vaše matrace není to, co bývala? Budíte se ráno unavenější než večer? Ten rozlámaný pocit známe všichni. Nová matrace se může vyšplhat i na tisíce korun. Co když vám ale řekneme, že víme, jak...

Tipy na podzimní dekorace z kukuřice

Probarvený podzim si přímo říká o využití přírodních materiálů pro výrobu nejrůznějších bytových dekorací. Kromě listí, šišek nebo dýní jsou k výzdobě ideální i kukuřice, zejména ty ozdobné. Připravili jsme pro...